Суббота, 16 ноября 2024   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно

Прогноз погоди і… КПРС


01Не одного разу я чув від діда і матері, що зернові потрібно убрати до Спаса, картоплю — до Другої Пречисти, а все інше — до Покрови. На мої запитання (чого до Покрови ?) завжди чув — бо так говорили старі люди.

Восени 1975 року, в ніч на 14 жовтня, вдарив мороз. За три доби земля промерзла до 10 см. На полях Городнянського району замерзли сотні гектарів продовольчих насаджень. Трагічність і комічність ситуації полягала в тому, що місцеві партійні керівники відрапортували наверх, як завжди, про завершення збору врожаю. Партократи зухвало брехали і тоді …

З 16 по 20 жовтня, по розпорядженню райкому партії, всі землерийні механізми Тупичівської ПМК (я був начальником) і весь колектив -120 осіб, з кайлами, ломами, лопатами зривали і довбали мерзлу корку землі разом з картоплею, буряком, морквою, згрібали в бурти, щоб «пильне» око партійного керівництва не побачило окозамилювання.

Вже 17 жовтня потеплішало, земля відтаяла. Мудрі голови колгоспів, що не кинулись виконувати безглузду вказівку, одержали догани, зате спокійно зібрали картоплю, кукурудзу,... Буряк, частина моркви, яблука померзли. До середини грудня стояла погода тепла, майже без опадів. Знаю, що партія наказала в різний спосіб керівних працівників метеослужби за халатність і безпринципність , можливо, кого і за шкідництво.

Кожного року прогноз погоди обіцяє мороз на Покрову, та за 38 років цього ні разу не збулось. І всеж — можете не вірити офіційному прогнозу, та з поля уберіть все до Покрови, бо так говорили мудрі люди. Мене турбує ще й інше — брехали більше тоді чи тепер ? Як пожила людина офіційно заявляю, що тепер . Тоді брехала одна партія, а сьогодні їх понад 200, то разом брешуть може не в стільки разів більше, та у десятки — точно.

Олександр РАЧЕК, м. Чернігів


Обсуждение: 1 коментар
  1. Serj:

    Добре написав автор, професійно. Відчувається, що від душі. А мені після прочитаного пригадалося, як колись я проживав в одній із прибалтийських країн (тодішніх республік), так автор дуже уміло (бо часи ще радянські були, і республіка ця ще не вийшла зі складу СРСР) писав про погоду, але підводив читача до ситуації, яка панувала на той час... Тобто поєднував погодні умови з тим, що відбувалося насправді...

    Ответить

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

© 2024 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/