Виїзне засідання Комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів відбулось 9 грудня 2021 р. у Чернігові.
На порядку денному — розвиток та впровадження інновацій у соціальне забезпечення та захист ветеранів війни та прирівняних до них осіб.
— На Чернігівщині проживає майже 35,5 тисяч ветеранів війни та членів родин загиблих. У тому числі понад 14 тисяч – учасники АТО/ООС та 396 членів родин загиблих під час військових дій на Сході України. Їх належне соціальне забезпечення — одне з головних завдань держави, — зазначив під час зустрічі за круглим столом голова облдержадміністрації В’ячеслав Чаус.
Голова ОДА поінформував народних депутатів про державні та регіональні програми, що діють в області і спрямовані на підтримку ветеранів та їх родин. Акцентував на тому, що обласна влада на Чернігівщині єдина у прагненні підтримати захисників України та їхні родини — на минулій сесії до обласної Програми соціальної підтримки учасників антитерористичної операції, операції Об’єднаних сил, членів їх сімей, а також членів сімей військовослужбовців, загиблих (зниклих безвісти) в Афганістані при виконанні інтернаціонального обов’язку були внесені суттєві зміни, які посилять адресну підтримку ветеранів.
Перша заступниця голови обласної ради Ніна Лемеш підкреслила, що депутати облради не лише підтримують обласні програми, а й із власних фондів допомагають ветеранам у розв’язанні проблемних питань.
Народний депутат Анатолій Остапенко ознайомив учасників засідання з основними положеннями своїх законопроєктів, які визначають статус ветеранів, додаткові соціальні гарантії членам сімей загиблих захисників України, а також передбачають створення реєстру ветеранів. У такому реєстрі міститимуться не лише особисті дані ветерана, його особистий електронний кабінет, а й інформація про послуги та пільги, йому належні. За словами розробників, особлива увага при розробці реєстру приділяється комплексній системі захисту інформації.
Ще одна інновація у соціальному забезпеченні ветеранів — запровадження за ініціативою Міністерства у справах ветеранів електронного посвідчення ветерана, яке підтверджувало би право на безкоштовний проїзд у громадському транспорті та інші пільги, передбачені законодавством.
Учасники зустрічі за круглим столом — народні депутати, представники громадських організацій ветеранів та родин загиблих захисників України, керівники структурних підрозділів ОДА та профільних міністерств — обговорили також низку інших законодавчих ініціатив, що стосуються системи соціальної підтримки ветеранів та їхніх сімей.
— Щоб напрацювати комплексне бачення проблем ветеранів та їхнього соціального захисту, потрібен діалог, — наголосив народний депутат Сергій Гривко та закликав громадських активістів до більш тісного спілкування з депутатами всіх рівнів задля спільного розв’язання проблем та руху країни до розвитку.
Члени комітету ВРУ з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів у рамках свого робочого візиту відвідали Центр медико-соціальної і фізичної реабілітації осіб з інвалідністю з вадами фізичного розвитку «Інтеграція» та оглянули фотовиставку «Незламні», ініційовану народним депутатом України Анатолієм Остапенком.