Результат аудиту Куликівської селищної ради на Чернігівщині — акумулювання резервів громади для подальшого ефективного їх використання.
Українська стійкість в масштабній війні проти російської федерації базується в тому числі й на самоорганізації громад. Саме це допомагає громадам зберігати функціональність навіть у найважчих умовах.
У перші дні повномасштабного вторгнення Куликівська громада на Чернігівщині стала евакуаційним хабом для тисяч жителів області.
Навіть масові авіаційні удари не зупинили громаду. На адміністративному рівні було прийнято рішення про розміщення біженців у дошкільних закладах, школах, навіть в адміністративній будівлі селищної ради.
«Без сумніву, виклики, які кинуло повномасштабне вторгнення у лютому 2022 року Куликівській громаді, були прийняті та поборені стійкою громадянською позицією, — зазначив Управління Північного офісу Держаудитслужби у Чернігівській області Олександр Кондрашов. — Проте, в час, коли йде війна, актуально постає питання фінансової стійкості. В ході проведення аудиту бюджету Куликівської селищної територіальної громади, фахівці Управління Північного офісу Держаудитслужби у Чернігівській області мали за мету знайти резерви, які б допомогли громаді збільшити надходження до бюджету та дослідити видатки з бюджету громади, ефективність яких не відповідає сьогоденню.
Аудитори відмітили ефективну роботу Куликівської громади у сфері землевпорядкування. В результаті плідної взаємодії під час проведення контрольного заходу, аудиторами надано пропозиції, що дозволять громаді отримувати значні надходження до бюджету від сплати за землю та у майбутньому дасть можливість спрямовувати ці кошти на стратегічні цілі розвитку громади».
Разом з тим, державними аудиторами виявлено ряд фактів неефективних управлінських дій (рішень) або ризикових операцій, що призвели або можуть призвести до упущених вигод доходів або непродуктивних витрат на суму 24,3 млн грн: з них неефективних витрат на суму 8,6 млн грн, упущених вигод або недоотриманих доходів на суму 12,9 млн грн та порушень, що призвели або можуть призвести до втрат майна, на суму 2,8 млн грн.
При обговоренні результатів голова Куликівської селищної громади Юлія Постернак зазначила: «Принцип роботи нашої громади — це відкритість та взаємодопомога. Ми приймаємо виклики сьогодення та вчимося в нових реаліях розбудовувати громаду в якій люди будуть почувати себе комфортно. Завдяки аудиторам, на деякі питання щодо витрачання коштів на забезпечення діяльності комунальних підприємств громади ми подивились під зовсім іншим кутом. Плідна співпраця з аудиторами саме зараз, допоможе нам у майбутньому акумулювати наші резерви для більш ефективного їх використання».
За інформацією Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області