Пятница, 24 января 2025   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно

Про перспективи зварювання живих тканин йшла мова на науковій конференції


«Зварювання та термічна обробка живих тканин. Теорія. Практика. Перспективи» стали темою щорічної масштабної науково-практичної конференції, яка відбулася з 24 по 26 листопада в Києві. Міжгалузева частина конференції, присвячена розвитку технології електрозварювання живих тканин, традиційно проходила в Інституті електрозварювання ім. Є. О. Патона НАН України.

Серед учасників, які ділилися досвідом застосування зварювання тканин в онкохірургії, були і представники Чернігівського обласного онкологічного диспансеру:

головний лікар Валерій Зуб

заступник головного лікаря з медичної частини Григорій Бардаков

завідувач гінекологічним відділенням Юрій Шень

завідувач абдомінальним відділенням з урологічними ліжками Роман Цісельський

За інформацією фахівців, в онкодиспансері з квітня 2016 року впроваджено в практику апарат для зварювання тканин ЕК-300М1. За 6 місяців поточного року в абдомінальному відділенні за допомогою електрозварювання тканин виконано 197 (41,1%) операцій, у гінекологічному відділенні – 197, що складає 49,5% від загальної кількості операцій у цьому сегменті.

Серед переваг такої методики:

в абдомінальній хірургії:

1. Застосування апарату для зварювання тканин дозволяє хірургу працювати в «сухому операційному полі», що покращує візуалізацію тканин.

2. Зварювання тканин зменшує крововтрату під час операції до 10−50 мл.

3. Кожний етап операції виконується одним інструментом, що зменшує кількість рухів хірурга в операційному полі, зменшує тривалість операції в середньому на 20%.

4. Під час операції зменшується кількість шовного матеріалу та хірургічних серветок.

5. Видалення злоякісної пухлини за допомогою апарату для зварювання тканин забезпечує адекватну абластику під час операції;

у гінекології:

1. Застосування апарату для зварювання тканин на органах малого тазу дає надійний гемостаз, зменшує крововтрату до 5–40 мл, тривалість операції – на 30%, перебування хворих на ліжку − на 18,2%.

2. Під час зварювання тканин в порожнині малого тазу не залишається лігатур, що унеможливлює розвиток лігатурних нориць.

3. Видалення злоякісної пухлини за допомогою апарату для зварювання тканин забезпечує адекватну абластику під час операції.

4. У післяопераційному періоді відбувається зменшення больового синдрому.

Підготувала Уляна КОВАЛЬЧУК


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

© 2025 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/