Успішно закінчився процес злиття двох Фондів загальнообов’язкового державного соціального страхування – від нещасних випадків на виробництві та тимчасової втрати працездатності.
З 1 серпня 2017 року розпочато роботу Чернігівського відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Чернігівській області (далі – Відділення).
Відділенням в повній мірі забезпечується реалізація всіх завдань та функцій, визначених Законом України “Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування” на території м. Чернігова, Чернігівського та Ріпкинського районів Чернігівської області.
З початку місяця відділенням здійснюється фінансування підприємств, установ, організацій та фізичних осіб-підприємців на оплату листків непрацездатності працюючим. Всі страхувальники отримують фінансування від Фонду в повному обсязі та на протязі 3-5 днів від подання заяв-розрахунків, попри передбачені законодавством 10 днів.
На оплату листків непрацездатності у зв’язку із хворобою перераховано з початку місяця більше 2,7 мільйонів гривень та понад 2,2 мільйони гривень спрямовано на матеріальне забезпечення майбутнім мамам за період відпустки по вагітності та пологах.
Не залишаються без уваги і роботодавці, які звертаються за виплатою допомоги на поховання застрахованих осіб працездатного віку. З початку місяця на надання таких виплат спрямовано 29 тис. грн.
Спеціалісти відділення разом з лікувально-профілактичними закладами міста Чернігова спрямовують всі свої зусилля на забезпечення працюючих путівками до реабілітаційних відділень оздоровниць України.
Окрема увага приділяється працівникам, які постраждали на виробництві внаслідок нещасного випадку або професійного захворювання. Відділенням здійснюються страхові виплати на відшкодування шкоди, заподіяної працівникові внаслідок ушкодження здоров’я або в разі його смерті. З метою відновлення працездатності потерпілих діє цілий комплекс послуг з медичної реабілітації.
У 2017 році змінився порядок забезпечення інвалідів праці санаторно-курортним лікуванням. Відтепер потерпілий на виробництві сам обирає санаторій, у якому бажає пройти лікування.
Охорона життя й здоров’я працюючих від впливу небезпечних та шкідливих виробничих чинників має важливе соціальне значення, оскільки є національним багатством держави. Питання створення безпечних умов праці, профілактики виробничого травматизму та профзахворювань були, є і будуть залишатися важливими та актуальними на будь-якому підприємстві. Визначаючи пріоритетом здоров’я і життя працюючої людини, страхові експерти відділення надають консультації з питань охорони праці та профілактики нещасних випадків на виробництві підприємствам-страхувальникам, приймають участь у проведенні семінарів, нарад на підприємствах з керівниками та посадовими особами, беруть участь в роботі комісій з питань охорони праці на підприємствах, навчанні та перевірці знань.
Напередодні Дня незалежності України бажаємо всім здоров’я і безпечної праці, хай панують взаєморозуміння і злагода.
Тетяна Мурашко
начальник Чернігівського відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Чернігівській області