Вторник, 26 ноября 2024   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно
Про надходження екологічного податку розповіли на Чернігівщині

Про надходження екологічного податку розповіли на Чернігівщині


Із загальної суми надходжень на охорону довкілля до місцевих бюджетів Чернігівщини надійшло близько 22 млн грн, до державного бюджету – понад 32 млн гривень.

Про це повідомляє видання bilahata.net, посилаючись на інформацію начальниці Головного управління ДПС у Чернігівській області Людмили Слотюк.

За забруднення навколишнього середовища суб’єкти господарської діяльності Чернігівської області впродовж січня-листопада поточного року перерахували до зведеного бюджету понад 54 млн грн екологічного податку. Темп росту надходжень до відповідного періоду минулого року склав 118 відсотків, що в перерахуванні на фінанси означає плюс 8,3 млн грн платежів, спрямованих на оздоровлення навколишнього середовища.

Згідно розподілу коштів із загальної суми надходжень на охорону довкілля до місцевих бюджетів регіону надійшло близько 22 млн грн, до державного бюджету – понад 32 млн гривень. Що стосується суб‘єктів господарювання, то на сьогодні в області платниками екологічного податку є 1968 юридичних та 750 фізичних осіб регіону.

Аналізуючи надходження екологічного податку платниками Чернігівщини за одинадцять місяців 2021 року, очільниця податкової служби області зауважила, що позитивна динаміка спостерігається і щодо рентної плати за спеціальне використання води. Так, за одинадцять місяців звітного року до зведеного бюджету надійшло майже 27 мільйонів гривень цього платежу.

— Екологічний податок є основним джерелом фінансування заходів, спрямованих на захист навколишнього середовища та раціональне використання природних ресурсів. Порядок визначення об’єкта оподаткування, нарахування та сплати екологічного податку визначено розділом VIII Податкового кодексу України. Відповідно ресурсні платежі в Україні окрім того, що є одним із сегментів дохідної частини бюджетів, використовуються у подальшому для здійснення державою природоохоронної та ресурсовідтворювальної діяльності, — зазначає Людмила Слотюк.


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

© 2024 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/