Понедельник, 11 ноября 2024   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно
Презентували нову книгу тритомника «Чернігів у вогні»

Презентували нову книгу тритомника «Чернігів у вогні»


У Чернігівському художньому музеї презентували збірку «Чернігів у вогні. Книга третя» про героїчну оборону рідного міста та нашої незалежної держави від проклятої російської орди.

На святі виступає ювіляр Сергій Дзюба, поруч — Валентин Буряченко, Андрій Требух, Олександра Гостра та Марія Пучинець

Святкуючи своє 60-ліття, редактор газети «Чернігівщина», народний поет України, «Золотий письменник світу», автор 126 книжок Сергій Дзюба вирішив не проводити власний ювілейний творчий вечір, натомість цього дня відбулася презентація третьої книги вже знаменитого в Україні й за кордоном тритомника про велику українсько-російську війну.
Але спочатку ювіляр завітав у Бобровицю, до генерального директора ТОВ «Земля і Воля», видатного аграрія, Героя України Леоніда Яковишина. Леонід Григорович тепло привітав Сергія Вікторовича з ювілеєм, побажав йому здоров’я, любові, добра, щастя, Перемоги, миру та всіх гараздів. Також найкращі побажання від славетного аграрія прозвучали дружному колективу газети «Чернігівщина», котрий щойно випустив нову важливу та патріотичну збірку «Чернігів у вогні. Книга третя». Адже тритомник – спільний проект газети «Чернігівщина та ОК «Північ» Збройних Сил України.
Сергій Дзюба вручив Леонідові Яковишину надруковану третю книжку тритомника та почесні міжнародні нагороди: імені Йоганна Гете (Німеччина) і Леонардо да Вінчі (Італія), котрими Леонід Григорович нагороджений за видатну благодійну діяльність. Взагалі ж, генеральний директор ТОВ «Земля і Воля» – головний меценат тритомника «Чернігів у вогні». Ці престижні міжнародні нагороди отримав і заступник генерального директора, співавтор тритомника, відомий письменник і журналіст Григорій Войток.
Про тритомник високо відгукнулися Герої України, генерали Валерій Залужний, Сергій Наєв, Дмитро Красильников і Віктор Ніколюк, полковники Леонід Хода і Олександр Слєсаренко, тисячі наших українських фронтовиків, медиків, волонтерів, науковців, письменників, жителів рідного міста та нашої держави, громадян багатьох країн.
Перша і друга книги «Чернігів у вогні» перемогли на конкурсах «Книга року» в Чернігові та здобули почесну Всеукраїнську літературно-мистецьку премію «Київська Книга року», а також престижні міжнародні премії – імені Джека Лондона (США, Сан-Франциско), Екзюпері (Франція, м. Париж), імені Тараса Шевченка, Лесі Українки (Україна), Міжнародну премію миру (США, Німеччина), дві найвищі нагороди – «Діамантові Дюки» – на Міжнародному літературно-мистецькому конкурсі імені де Рішельє (Україна та Німеччина) і загальноукраїнську нагороду «Українська мова – мова єднання» (м. Одеса).

На святі виступає ювіляр

Працівники газети «Чернігівщина» нагородженні військовою медаллю «За службу та звитягу», медаллю «За волонтерську доблесть», Подяками ОК «Північ», а редактор Сергій Дзюба – медаллю міністра оборони «За сприяння Збройним Силам України» та Почесними грамотами Міністерства оборони.

Третій том збірника 'Чернігів у вогні' можна почитати тут:

Співавтори третьої книжки – Сергій Дзюба (керівник проекту), Марія Пучинець, Віталій Назаренко, Григорій Войток, Олександра Гостра та Сергій Кордик. Консультанти – полковники Валентин Буряченко, Вадим Мисник і Олександр Єрмоленко. А меценати книжки – генеральний директор «ТОВ «Земля і Воля» Леонід Яковишин, заступник голови Чернігівської обласної ради Дмитро Блауш, підполковник, захисник Чернігова та України Андрій Требух (легендарний «Кліщ»), директорка Української громади міста Сіднея, викладач відомих університетів і центральної української школи в Австралії, кандидат наук із літературознавства Софія Мицак, голова знаної громадської волонтерської організації «Бекет» Олександр Вайло.
На презентації блискуче виступили герої третьої книжки тритомника «Чернігів у вогні».
Начальнику групи психологічного супроводу та відновлення полку зв’язку ОК «Північ», капітану ЗСУ Вікторія Гуріненко – 29 років. Розумна, вродлива та доброзичлива. Але вона вже стільки всього пережила! Мужньо захищала Батьківщину в АТО. А коли проклята кацапська орда віроломно поперла на Чернігів, командир взводу артилерійської розвідки 1-ї окремої танкової Сіверської бригади Вікторія Гуріненко звитяжно боронила рідне місто, Придесення та Україну. На цій жахливій війні загинув її дорогий тато – майстер-сержант Ігор Дмитрович Поліщук. Взагалі ж, донька та батько воювали разом – в одній танковій бригаді. Вікторія та її молодша сестра Владислава пишаються своїм татом і продовжують справу незламного Героя.
Майор Сергій Довбиш служив українським миротворцем у Ліберії та ДР Конго. Захищав Україну в АТО і першу свою контузію він отримав під Волновахою, біля Маріуполя. А коли розпочалася повномасштабна війна, пан Сергій добровольцем пішов захищати рідну землю від кацапської наволочі. Боронив Чернігів і Количівку, яку так і не змогли захопити вороги, одержав другу важку контузію. Нині – сапер, голова Федерації спорту ветеранів війни у Чернігівській області.
Вісімнадцятилітній Владислав Шатіло у 2014-му добровольцем пішов в АТО боронити Україну від російських загарбників. Служив у батальйоні «Чернігів», а згодом – у легендарному полку «Азов». Виконуючи бойове завдання, втратив ногу, підірвавшись на міні… Однак, коли кацапсько-фашистська орда 24 лютого 2022 року поперла на рідний Чернігів, справжній патріот, сержант Владислав Шатіло одразу ж, добровольцем став на захист Батьківщини і досі, третій рік, самовіддано служить, захищаючи Україну від окупантів. Також Владислав – видатний український спортсмен, переможець найпрестижніших світових змагань!
Капітан ЗСУ Григорій Маханьков до повномасштабного вторгнення працював у Національному університеті «Чернігівський колегіум імені Т. Г. Шевченка» і мав свій бізнес. Втім, 24 лютого він став на захист Чернігова у складі новоствореного 21-го окремого стрілецького батальйону. Під його командуванням третя рота тримала оборону біля Количівки. Виступаючи на презентації, він цілком справедливо сказав, що наразі дуже мало справжніх захисників нашого міста мають медалі «За оборону Чернігова». Тому влада має найближчим часом вирішити це питання.
Також на цьому яскравому святі, яке вів ювіляр Сергій Дзюба, чудово виступили полковник Валентин Буряченко, депутат Чернігівської міськради, викладач університету та волонтер Віталій Голець, співавтор третьої книги, письменниця і журналістка Олександра Гостра, підполковник Андрій Требух, доброволець, волонтер, спортсмен Євген Смага, чернігівець Олександр Чаус, який мужньо пережив ворожий наступ русні й шалені обстріли у мікрорайоні Бобровиця, завідувачка бібліотеки чернігівської гімназії № 34 Наталія Білюк, вчителька гімназії № 32 Катерина Тихомирова.
Радник Дмитра Блауша Роман Дмитрук вручив ювіляру Сергієві Дзюбі Почесну грамоту обласної ради – за багаторічну сумлінну працю та високий професіоналізм (грамоту підписала голова обласної ради Олена Дмитренко). А полковник ЗСУ Валентин Буряченко нагородив редактора «Чернігівщини» медаллю «За гідність і патріотизм» від всеукраїнського об’єднання «Країна» та ОК «Північ».
Справжньою окрасою свята став виступ улюбленців Чернігова, відомих співачок, сестер Інни і Тетяни Чабан, які прекрасно виконали пісні на слова Сергія Дзюби «Закінчиться війна», «Пісня про Чернігів», «Сестра», а також – «Вечірню пісню» на вірш поетеси, героїчного борця за незалежність України Олени Теліги.
Ювіляр отримав багато квітів і теплих, зворушливих побажань та щиро подякував усім учасникам незабутньої презентації.


Микола Тищенко


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

© 2024 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/