Среда, 18 декабря 2024   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно
Посольство ФРН пікетували корінні народи Росії

Посольство ФРН пікетували корінні народи Росії


Представники корінних народів Росії, об’єднаних у Громадський рух «Вільний Ідель-Урал», пікетували посольство ФРН у Києві.

Приводом для акції, проведеної 13 травня, стали повідомлення про призупинення європейськими країнами транзиту російської нафти, в якій виявили високий вміст хлорорганічних сполук.

Активісти, вдягнені у костюми хімзахисту і в протигази, вимагали від влади ФРН ініціювати міжнародний аудит російського нафтовидобування.

Російська марка Urals – це суміш високосірчаної нафти з Татарстану і Башкортостану з легкою нафтою Західного Сибіру, що йде на експорт в Європу.

— Нещодавно покупці Urals виявили високий вміст у нафті хлорорганічних сполук, яких там взагалі не повинно бути. Масштаби забруднення експортної нафти можуть свідчити про техногенну катастрофу на моїй батьківщині – в Республіці Татарстан. Я переконаний, що влада приховує інформацію про реальну екологічну ситуацію як в Татарстані, так і в Башкортостані», – пояснює свою позицію політичний емігрант Нафіс Кашапов.

Співзасновник «Вільного Ідель-Уралу» Сиресь Боляєнь передав німецьким дипломатам офіційне звернення, у якому активісти просять офіційний Берлін ініціювати міжнародний аудит.

— Ми просимо ФРН, як одну з найбільших імпортерів російської нафти і газу, ініціювати проведення незалежного міжнародного аудиту роботи російської «Транснефти», а також орієнтованих на експорт російських видобувних компаній, зокрема, «Роснефть», «Татнефть» і «Башнефть». Розумію, що загроза довкіллю у далеких республіках Поволжя може сприйматися німецьким урядом як новина про дослідження марсіанського ґрунту. От тільки нам, ерзянам, мокшанам, удмуртам, марійцям, татарам, чувашам і башкирам, – не до сміху. У нас одна батьківщина, і цю батьківщину на наших очах перетворюють у забруднену шкідливими реагентами зону відчуження. Вважаємо, що уряд ФРН має розділяти з Росією відповідальність за наслідки нафтового бізнесу – хижацьку експлуатацію ресурсів Ідель-Уралу. Життя і здоров'я людей – це не товар, – заявив ерзянський активіст.

Після тривалого спілкування із журналістами учасники акції розгорнули біля входу до німецького посольства великий транспарант із написом німецькою мовою: «Що у трубах Транснефти?».

Активісти сподіваються, що їх акція приверне увагу не лише німецького уряду, але й німецького суспільства до хижацьких методів нафтовидобування, що їх практикує Москва на землях корінних народів.

Наш общий дом – Идель-Урал! 
Идел-Урал – безнең уртак йортыбыз!  
Минек кудомок – Идель-Урал!
Минь марстонь кудоньке  Идель-Уралсь! 


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

© 2024 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/