Четверг, 26 декабря 2024   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно
Порожні пластикові пляшки перетворюються на приємні подарунки

Порожні пластикові пляшки перетворюються на приємні подарунки


Саме так відбувається за допомогою екозастосунку Greenbin.app. Ним втілюється в життя ідея легкого збору пластикового пакування з користю для спільноти. Робиться це для того, щоб популяризувати культуру відповідального поводження з пластиковими відходами, залучаючи сім’ї та молодь до переробки через систему винагород. І, що цікаво, ця ініціатива вже активно діє в Городні на Чернігівщині. Як це працює – розповіли її безпосередні учасники та виконавці.
– Мені особисто про Greenbin.app розповів знайомий – сказав, що такий стартап (нова справа, якої раніше не було) активно діє і розвивається в Черкаській, Тернопільській та Житомирській областях, – розповів Антон Гармаш, відомий у місті підприємець і громадський активіст. – Звісно, я залюбки погодився взяти участь у цьому русі, бо проблемою утилізації пластику цікавлюсь давно. Тим більше, це справа нова, вона тільки входила на український ринок і почала розвиватись, попри війну. Якщо коротко про її суть – то Greenbin.app мотивує учнів навчальних закладів (партнерів) приносити використані пластикові пляшки та отримувати бали («дукати»), які можна «задонатити» на корисні проєкти самого закладу. На даний момент ця ініціатива вже працює в деяких навчальних закладах Києва, Умані, Чорткова, Житомира, а також в Корюківці й у нас в Городні. Вже маємо конкретні результати.
Спочатку все виглядало як для мене незрозуміло й досить заплутано, як багато чого нового. Але, спілкуючись далі з Антоном і директоркою Центру позашкільної освіти Оленою Трофименко, виявилось, що все дуже просто, дієво і корисно. Схема проста: діти (на даному етапі це вихованці Центру і відвідувачі бургерної «Анкорн», хоча участь можуть брати всі бажаючі, просто не всі про це знають) приносять до «Анкорну» чи Центру порожні пластикові пляшки з під різних напоїв. Тут на кожну пляшку клеїться QR-код, далі його сканують телефоном, на якому встановлений додаток Greenbin.app, і – пів справи зроблено. QR-коди можна взяти з собою та разом з дітьми наклеїти їх на пляшки і відсканувати вдома. Це дозволить отримати ті самі «дукати» (бали). Після принести пляшки в заклад, відсканувати код на урні і помістити їх туди. «Дукати» активуються після потрапляння пляшок на переробку.
– Спочатку була потужна організаційна робота, – каже Антон. – Ми всі етикетки з пляшок сканували і відправляли у відповідну базу – щоб її наповнити для сканування та нарахування «дукатів» і подальшої переробки. Тепер цей етап позаду, база створена й наповнена. Тож діти й дорослі просто приносять порожні пляшки, ми їх скануємо і знімаємо кришечку, а саму пляшку максимально стискаємо до маленького розміру й відправляємо до спеціальної урни, яка стоїть тут же, в закладі. Таким чином за кожну таку утилізовану пляшку кожний користувач отримує певну кількість балів, які може обміняти на винагороди. Раз на тиждень я забираю наповнений мішок, пляшки везу в Чернігів, здаю там на пункт прийому, за що отримую певні кошти і привожу їх сюди, віддаю Центру. Але то вже інша сторона питання, це реальні гроші, які ми отримуємо і можемо витратити на потреби закладу.

Антон ГАРМАШ: «Ось такі контейнери ми встановили в Центрі і в «Анкорні» для збору використаного пластику, який потім відправляється на переробку»

Як на практиці діє екозастосунок Greenbin.app, можна пересвідчитись на прикладі Центру позашкільної освіти. Тут долучилися до ініціативи за допомогою Антона Гармаша у квітні нинішнього року.

– За допомогою накопичених бонусів ми вже отримали для нашого Центру і офісний папір, і фоаміран, тобто папір для декоративної творчості, кольоровий папір, кольоровий картон, фотопапір для грамот і дипломів, щоб відзначати творчі досягнення наших юних митців, а також великий мольберт для гуртка образотворчого мистецтва, і ось днями, як винагорода за активну участь у Greenbin.app, нам подарували 15 індивідуальних мольбертів для гуртківців, – розповіла директорка Центру Олена Трофименко. — Окрім того, отримали й кошти за здачу пластикових відходів – тих же пляшок і окремо – за макулатуру. Наприклад, за півроку від здачі макулатури вже надійшло близько тисячі гривень. З цим нам теж допомагає Антон Олександрович – він відвозить макулатуру і здає її в Чернігові.

Олена ТРОФИМЕНКО і Наталія КУПРІЯНОВА з нещодавно отриманими за «бонуси» мольбертами для Центру позашкільної освіти

Пані Олена розповіла, що до участі в Greenbin.app долучаються як вихованці Центру, так і її персонал, а також батьки дітей. Окрім того, Центр позашкільної освіти запрошував на зустрічі та бесіди й учнів обох міських ліцеїв, під час яких розповідали їм про необхідність, корисність і важливість місії Greenbin.app. І вони з задоволенням долучаються до такої ініціативи.

– Greenbin.app також працює і в бургерній «Анкорн», — каже Антон. – Сюди також можна приносити порожні пластикові пляшки, сканувати їх і отримувати за це певні бали, які можна потім донатити на будь-який проєкт навчального закладу, який бере участь у програмі, або ж отримати вигідну знижку на каву в «Анкорні». Я ж особисто підключений до цієї програми і як користувач, і як підприємець та спонсор. Таких бізнесів, які підтримують цю екологічну місію, по всій Україні багато. Вони створюють свій акаунт в системі і бачать, що такий і такий то заклади вже зібрали певну кількість «дукатів» на свій проєкт, наприклад, на папір, на м’ячі, на мольберти чи якісь інші необхідні речі. Тож бізнеси фінансують такі проєкти, таким чином дякуючи громадянам за свідоме поводження з відходами. Окрім того, я й свої, власні «дукати» можу донатити на будь-який проєкт закладу, що роблю із задоволенням. На сьогодні через мій цифровий кошик вже пройшло майже дві тисячі пластикових пляшок. Це означає, що вони потрапили не на смітник, щоб забруднювати навколишнє середовище, а стовідсотково відправились на переробку і з них будуть виготовлені інші корисні речі.
І пані Олена, і пан Антон запевняють, що хочуть, щоб якомога більше людей долучалось до такої ініціативи. Це легко і можна робити навіть вдома, узявши в Центрі або «Анкорі» певну кількість паперових QR-кодів і встановивши додаток на телефон. По перше, це цікаво, адже завжди є місце духу змагань і дружнього суперництва, що запалює дітей. По друге, це корисно для будь-якого закладу, адже можна отримати певні подарунки за бонуси. По третє, і найголовніше, це допомагає нам берегти наше довкілля і зменшувати шкоду від неутилізованого пластику, що є одним з важливих викликів сьогодення.
Спілкувалась Світлана Томаш.
Новини Городнянщини


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

© 2024 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/