У прес-центрі «Місцеві вибори 2015. Чернігівщина» відбулась підсумкова прес-конференція.
Процеси щодо виборів, які відбулися 25 жовтня, обговорили у вечірній час політичні експерти та деякі учасники виборчих перегонів.
Виконуючий обов’язки заступника начальника Управління – начальник міліції громадської безпеки УМВС в області полковник міліції Олександр Селіверстов відзначив, що голосування на Чернігівщині пройшло без значних правопорушень.
− Хоча переважна частина особового складу органів внутрішніх справ була задіяна по охороні громадського порядку, міліція не припиняла виконувати свою основну задачу – розкривати злочини, − підкреслив Олександр Селівестров. − Протягом останньої доби правоохоронці розкрили кілька тяжких злочинів, серед яких два вбивства, зґвалтування і пограбування.
А взагалі, як поінформував присутніх виконуючий обов’язки заступника начальника Управління, за період підготовки та проведення місцевих виборів на Чернігівщині до органів внутрішніх справ області надійшло 120 повідомлень про різноманітні порушення, пов’язані з виборчим процесом. У тому числі 44 — безпосередньо у день голосування. Але абсолютна більшість порушень є незначними і не могли вплинути на результати волевиявлення громадян.
Правоохоронець назвав основні порушення, серед яких: фіксація випадків фотографування в кабінах громадянами (виборчі дільниці, розташовані по вулиці Комсомольській та по проспекту Миру), пошкодження своїх виборчих бюлетенів громадянами (по вул. Текстильників), винесення виборцями бюлетенів з виборчих дільниць у Чернігові тощо.
Олександр Селівестров розповів, як після 19-ї години до чергової частини Чернігівського міського відділу міліції надійшло анонімне телефонне повідомлення про підкуп виборців, який відбувається в орендованому приміщенні науково-технічної установи в центральній частині міста. Для реагування на сигнал до місця події було направлено слідчо-оперативні групи міста та області.
У Козелецькому районі було повідомлено про видачу виборцям бюлетенів, в яких вже проставлена позначка проти назви однієї з політичних сил. На цю дільницю направлено слідчо-оперативну групу міліції.
Від початку процесу голосування з ряду виборчих дільниць надійшли звернення про прибуття туди невідомих осіб, які представлялися спостерігачами або журналістами та пред’являли сумнівні посвідчення. Всі повідомлення занесено до Єдиного обліку, проводиться перевірка.
Керівник міліції громадської безпеки УМВС наголосив, що міліція продовжує нести службу в посиленому режимі. Адже після підрахунку голосів правоохоронці разом із виборчими комісіями доставлятимуть протоколи до територіальної виборчої комісії.
Кандидат від Чернігівської міської організації політичної партії «Об’єднання «САМОПОМІЧ» – Володимир Зуб, повідомив, як їхній активіст отримав інформацію про те, що під час підрахунку голосів на одній із дільниць повинна бути вимкнена раптово електрика. Коли активіст намагався зафіксувати на мобілку номер авто, на якому від’їжджали молодики, що говорили про відключення електричного світла, ті вдалися до застосування фізичної сили, аби посадити його в автомобіль. А коли він вирвався, то деякий час активно переслідувати його… Про цей випадок, за словами Володимира Зуба, повідомлено в правоохоронні органи.
Голова Чернігівської міської організації Всеукраїнського об’єднання «СВОБОДА» Андрій Міщенко зазначив, що його політична сила найактивніше представлена на виборах у Чернігові, Прилуках та Ніжині. Він також стисло охарактеризував окремі випадки порушень під час виборів.
Керівник ЧОЦ «Ініціатива» та головний редактор видання «ПІК» Павло Пущенко повідомив, що в день виборів у Чернігові з’явилися біл-борди нового формування – Фонду «Наш край», через що партія з аналогічною назвою звернулася до суду через використання «їхнього» бренду, однак суд вирішив, що фонд «Наш край» не порушив діючого законодавства.
За даними екзит-полу, який проводив біля дільниць 25 жовтня Аналітичний центр «Соціомодус», у Чернігові на місцевих виборах лідирує нова політична сила в Україні – партія «НАШ КРАЙ», обігнавши, зокрема, й партію влади «Блок Петра Порошенка «СОЛІДАРНІСТЬ».
Згідно з результатами екзит-полу у виборах до Чернігівської міської ради Чернігівська міська партійна організація політичної партії «НАШ КРАЙ» набирає 26,5 %. За нею йде Чернігівська міська організація партії «Блок Петра Порошенка «СОЛІДАРНІСТЬ», що набирає 16,5 %. На третьому місці – Чернігівська міська організація Всеукраїнського об’єднання «БАТЬКІВЩИНА» – 13,4 %. Також 5-відсотковий бар’єр долають такі партії: Чернігівська міська організація політичної партії «Об’єднання «САМОПОМІЧ» – 7,4 %, Чернігівська місцева організація Радикальної партії Олега Ляшка – 6,3 %, Чернігівська міська організація Всеукраїнського об’єднання «СВОБОДА» – 6,2 % та Чернігівська міська організація політичної партії ДЕМАЛЬЯНС (Демократичний Альянс) – 5,3 %.
На виборах на посаду міського голови м. Чернігова впевнено лідирує кандидат від Чернігівської міської партійної організації політичної партії «НАШ КРАЙ» – Олександр Соколов із рейтингом 35,4 %. Наступний за рівнем підтримки кандидат від Чернігівської міської організації партії «Блок Петра Порошенка «СОЛІДАРНІСТЬ» Владислав Атрошенко – 21,6 %, за ним йде Микола Миргородський від Чернігівської міської організації Всеукраїнське об’єднання «БАТЬКІВЩИНА», за якого віддали свій голос 11,5 %. І на четвертому місці – кандидат від Чернігівської міської організації політичної партії «Об’єднання «САМОПОМІЧ» – Володимир Зуб із рейтингом 10,4 %.