Відновлення та модернізація критичної інфраструктури, сфер освіти та медицини залишаються пріоритетними напрямками для співпраці Чернігівської міської ради з міжнародними партнерами. Так, за I півріччя 2024 року вдалося залучити від міст-партнерів та різних організацій понад 210 мільйонів гривень допомоги у різних проявах – від прямої фінансової до постачання обладнання та виконання конкретних робіт.
Про це повідомив на засіданні виконавчого комітету 9 серпня в. о. міського голови Чернігова Олександр Ломако.
– За перше півріччя 2024 року залучено понад 210 мільйонів гривень міжнародної допомоги і це ще не все. Попереду друге півріччя. Ось це і є підтвердженням ефективності конкретних посадових осіб міської ради і її структурних підрозділів у напрямку співпраці з міжнародними партнерами. Регулярно, після будь-якого відрядження, чи мого чи когось із співробітників, багато шуму: «А який сенс у цих відрядженнях?» Так от, я вам скажу, понад 210 мільйонів гривень – це і є результат, у тому числі, від цих відряджень та зустрічей з партнерами, – зазначає Олександр Ломако.
Так, протягом першого півріччя 54 млн грн витрачено для введення в експлуатацію модульної амбулаторії на базі міської лікарні №3. 35 млн грн – на створення освітніх хабів на базі укриттів у міських школах. 33,4 млн грн — на реконструкцію водопроводу на вулиці Квітневій. 26 млн грн — на придбання меблів, комп'ютерної техніки, будматеріалів для галузі освіти + 50 тис. євро на обладнання предметних кабінетів (гранти від Меммінгена). 17,6 млн грн вартість асенізаторної автоцистерни. 10 млн грн — на ремонти будівель та найпростіших укриттів у закладах освіти. 5,9 млн грн — вартість двох модульних будинки, отриманих від Латвії. 3,4 млн грн коштувало придбання бульдозера — техніка отримана в рамках співпраці з ПРООН. 1,6 млн грн коштували два генератори для модульного містечка на вул. Володимира Дрозда (їх планують встановити коштом міського бюджету). 1,5 млн грн — вартість матраців, дитячих ліжок для дитсадків.
За інформацією Чернігівської міської ради