28 жовтня керівництво Головного Управління Національної поліції в Чернігівській області зустрілося з представниками Громадянської мережі ОПОРА для підбиття результатів роботи під час виборів.
Протягом усього виборчого процесу поліцейські Чернігівської області здійснили комплекс заходів, що спрямовані на попередження ймовірних правопорушень: провели понад 20 тисяч профілактичних бесід, встановили 40 білбордів, 20 сітілайтів та понад 8 тисяч плакатів із закликом не продавати і не купувати голоси.
– У період з 5 вересня по 24 жовтня до поліції надійшло 22 заяви та повідомлення про порушення виборчого законодавства. До Єдиного реєстру досудових розслідувань поліція внесла відомості щодо 7 кримінальних проваджень. Ми доклали дуже багато зусиль, щоб зробити вибори на Чернігівщині демократичними та чесними. 25 жовтня грубих порушень законодавства не було допущено. Жодних повідомлень чи звернень від учасників виборчих перегонів про будь-які факти підкупу виборців до поліції області у день виборів не надходило. Працівники поліції забезпечили правопорядок на виборчих дільницях у повній мірі, – підкреслює заступник начальника ГУНП в Чернігівській області Олександр Комлик.
– Ми неодноразово зверталися до поліції для вирішення різноманітних питань та спірних моментів під час виборчого процесу. Поліцейські швидко реагували на будь-які повідомлення про ймовірні порушення. Превентивні заходи та роз’яснювальна робота поліції і громадських організацій суттєво вплинули на те, що кількість правопорушень під час виборів не була великою, – каже координатор спостереження ГМ ОПОРА за виборами в Чернігівській області Наталія Висіканець. – У свою чергу, спільно з Національною поліцією України ми розробили онлайн-курс навчання щодо виборчого законодавства.
Олександр Комлик подякував ОПОРІ за співпрацю та відзначив, що кожен поліцейський пройшов це навчання та склав відповідний тест.
За словами громадського омбудсмена із захисту виборчих прав Громадянської мережі «ОПОРА» в Чернігівській області Олени Рогової, після спостереження за підрахунком голосів триватиме аналітична робота.
Протягом 22-26 жовтня на виборчих дільницях несли службу понад 1,5 тисячі поліцейських, а також були задіяні представники Державної служби з надзвичайних ситуацій та Нацгвардії. На території області працювали поселені групи реагування патрульної поліції та слідчо-оперативні групи.
Як повідомили в Секторі комунікації поліції Чернігівської області, поліція впоралася зі своєю роботою, завдяки акумулюванню та грамотному розподілу всіх наявних сил і засобів.