Вторник, 7 января 2025   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно

Податок на прибуток у питаннях і відповідях


Консультацію з актуальних питань податкового законодавства, зокрема, щодо декларування податку на прибуток та оподаткування неприбуткових установ та організацій з платниками податків, надає Ольга Зубок – начальник відділу адміністрування податку на прибуток управління податків і зборів з юридичних осіб Чернігівської обласної державної податкової інспекції. 

— Які зміни необхідно внести до установчих документів неприбуткової організації для внесення в новий Реєстр неприбуткових установ та організацій?

— Для того, щоб неприбуткову організацію було включено до нового Реєстру неприбуткових установ та організацій, необхідно привести установчі документи у відповідність до вимог п.133.4 ст.133 ПКУ, провести їх перереєстрацію відповідно до вимог Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб — підприємців та громадських формувань". Відповідно до пп.133.4.1, пп.133.4.2 ст.133 ПКУ неприбутковою установою є установа, що відповідає таким вимогам:

— утворена та зареєстрована в порядку, визначеному законом, що регулює діяльність відповідної неприбуткової організації;

— установчі документи якої містять заборону розподілу отриманих доходів (прибутків) або їх частини серед засновників (учасників), членів такої організації, працівників (крім оплати їхньої праці, нарахування єдиного соціального внеску), членів органів управління та інших пов'язаних з ними осіб;

— установчі документи якої передбачають передачу активів одній або кільком неприбутковим організаціям відповідного виду або зарахування до доходу бюджету у разі припинення юридичної особи (у результаті її ліквідації, злиття, поділу, приєднання або перетворення);

— доходи (прибутки) неприбуткової організації використовуються виключно для фінансування видатків на утримання такої неприбуткової організації, реалізації мети (цілей, завдань) та напрямів діяльності, визначених її установчими документами.

— У січні 2016 року підприємство, що є платником податку на прибуток, одержало поворотну фінансову допомогу від засновника, що також є платником податку на прибуток. Строк повернення – жовтень 2016 року. Чи є така операція об'єктом оподаткування?

— Згідно з пп. 134.1.1 ПКУ об'єктом оподаткування є прибуток із джерелом походження з України та за її межами, який визначається шляхом коригування (збільшення або зменшення) фінансового результату до оподаткування (прибутку або збитку), визначеного у фінансовій звітності підприємства відповідно до національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку або міжнародних стандартів фінансової звітності, на різниці, які виникають відповідно до положень цього розділу.

Для платників податку, у яких річний дохід від будь-якої діяльності (за вирахуванням непрямих податків), визначений за правилами бухгалтерського обліку за останній річний звітний (податковий) період перевищує двадцять мільйонів гривень, об'єкт оподаткування визначається шляхом коригування фінансового результату до оподаткування на різниці, визначені відповідно до положень розділу ІІІ Кодексу.

У п. 140.1 ПКУ наведені різниці, які виникають при здійсненні фінансових операцій (в тому числі процентів за борговими зобов'язаннями), та умови, за якими здійснюється відповідне коригування фінансового результату до оподаткування.

Таким чином:

• оскільки згідно з п. 5 П©БО 15 дохід визнається під час збільшення активу або зменшення зобов'язання, що зумовлює зростання власного капіталу, то при отриманні поворотної фінансової допомоги дохід не визнається як в бухгалтерському, так і в податковому обліку;

• оскільки згідно з п. 5 П©БО 16 витрати відображаються в бухгалтерському обліку одночасно зі зменшенням активів або збільшенням зобов'язань, то при поверненні поворотної фінансової допомоги витрати не визнаються як в бухгалтерському, так і в податковому обліку;

Тобто у податковому обліку вказана операція не відображається.

— Як розраховуються авансові внески з податку на прибуток в декларації за ІІІ квартали 2016 року?

Розрахунок авансового внеску з податку на прибуток підприємств проводиться в рядку 26 декларації: « Авансовий внесок у розмірі 2/9 податку на прибуток ((позитивне значення) рядок 06 + рядок 08 + рядок 10 + рядок 12 + рядок 15 Податкової декларації з податку на прибуток підприємств) х 2/9), що підлягає сплаті до 31 грудня 2016 року.

Питання 4: За якою формою подавити декларацію з податку на прибуток за ІІІ квартали 2016 року?

19 серпня 2016 року набув чинності наказ Міністерства фінансів України від 08.07.2016 №585 «Про затвердження Змін до форми Податкової декларації з податку на прибуток підприємств», зареєстрований у Міністерстві юстиції України 28.07.2016 за № 1049/29179.

Враховуючи, що видання наказу №585 обумовлено змінами в податковому законодавстві, які впливають на показники бюджету поточного року, платникам податку на прибуток підприємств, які звітують щокварталу за звітний (податковий) період — три квартали поточного року, рекомендовано подавати податкову декларацію за оновленою формою.

Матеріал для публікації підготовлено у відділі організації роботи Чернігівської ОДПІ


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

© 2025 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/