З 1 січня 2015 року набрали чинності важливі новації податкового законодавства у тому числі й ті, що запроваджені з метою додаткового фінансування потреб армії. Головне управління Державної фіскальної служби у Чернігівській області роз`яснює.
Зокрема, продовжено утримання військового збору. При цьому не тільки на 2015 рік, але й надалі – до ухвалення Верховною Радою України рішення щодо завершення реформи Збройних Сил України.
Крім того, змінено об'єкт оподаткування військовим збором. Тепер всі доходи, передбачені статтею 163 Податкового кодекс у України оподатковуються військовим збором (п.161 підрозділу 10 «Інші перехідні положення» розділу XX «Перехідні положення» Кодексу). Раніше, у 2014 році об’єктом оподаткування були виплати у вигляді заробітної плати, виплати за цивільно-правовими договорами та виграші.
Відтепер об'єкт оподаткування військовим податком відповідає об’єкту оподаткування податком на доходи фізичних осіб.
Ставка залишилася на рівні 1,5 відсотків. Відповідальними за утримання (нарахування) та сплату (перерахування) військового збору до бюджету є особи, визначені у ст. 171 Кодексу: роботодавець, який виплачує такі доходи на користь платника податку, податковий агент – для оподатковуваних доходів із джерела їх походження в Україні та платник податку – для іноземних доходів та доходів, джерело виплати яких належить особам, звільненим від обов’язків нарахування, утримання або сплати (перерахування) податку до бюджету.
Нарахування, утримання та сплата (перерахування) збору до бюджету здійснюється у порядку, встановленому ст. 168 Кодексу для податку на доходи фізичних осіб. Отже, платники повинні сплачувати військовий збір одночасно з перерахуванням грошових коштів на виплату доходу.