Пятница, 22 ноября 2024   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно

Побороти легеневу хворобу можна. Про це знає травознай із Чернігівщини


NigellaЄ така рослина, за допомогою якої за короткий час можуть затягнутися дірки в легенях, і хвороба відступає. Ця рослина має назву нігелла. Її ще називають чорнушка, бо насіння цієї рослини схоже на цибулю-чорнушку. Про факти видужання від туберкульозу розповідає травознай із села Анисів Чернігівського району Іван Федусь.

Насіння має дещо ванільний присмак, а то й гострий перцевий смак і приємний мускатний запах. Ця дуже корисна рослина напрочуд гарно цвіте. При туберкульозі (залежно від стадії захворювання) треба протягом дня з’їдати від 1 чайної ложки до 1 столової ложки насіння нігелли. (При легкій стадії захворювання — 150 г, а при тяжкій — 300 г). Тобто чим легша стадія хвороби, тим менша доза вживання. Лікуватися протягом 21 дня. Після лікування слід зробити контрольний рентгенівський знімок, щоб дізнатися, чи треба далі проводити лікування.

Іван Федусь

Іван Федусь

Один чоловік повернувся з колонії пенітенціарної системи хворим на туберкульоз. Після лікування позбувся цієї небезпечної хвороби, щодня їздить на велосипеді, виконує іншу фізичну роботу, живе повноцінно.

Іван Степанович розповів про чоловіка з Києва, який донедавна працював керівником одного з відділів у Кабінеті Міністрів України. Він лікувався в столичному спеціалізованому медичному закладі кілька місяців (18 отворів було у легенях), але там йому не вдалося поліпшити своє здоров’я. А коли пролікувався народними засобами і зробили обстеження, виявилося, що хвороба «кудись» зникла. Після цього до чоловіка приїжджала керівник медичного закладу і розпитувала про те, як йому вдалося позбутися хвороби. А лікувався він таким чином за рецептом одного дідуся:

1) у 4 пляшки вина «Кагор» додати по 2 повні столові ложки соснового пилку. Вживати за 1 прийом по 1 столовій ложці «Кагору» з пилком тричі на день;

2) польовий хвощ у козиному або коров’ячому молоці (1 гілочку розім’яти на 1 столову ложку молока) вживати по 1 ст. ложці тричі на добу;

3) марлеву або іншу пов’язку, промочену 9% оцтом, прикладати на потилицю, тримати рівно 15 хвилин (одну столову ложку на 0,5 л води);

4) вживати молоко по 1 склянці тричі на день.

Іван Федусь розповідає, що, коли з липня по вересень нігелла цвіте, від її ніжної ажурної зелені та красивих блакитних квітів не можна відвести погляду. Та й пізніше рослина ще довго зберігає декоративність завдяки гарній формі плодів. У зимових аранжуваннях використовують засушені насіннєві коробочки.

З довідкової літератури дізнаємося, що батьківщина нігелли — Середземномор’я. Поширена вона в Азії та Африці, зустрічається в дикому вигляді на Закавказзі, в Середній Азії, в Україні. Її вирощували стародавні греки та римляни заради солодкувато-пекучого смаку маслянистого насіння. Приблизно в кінці XX століття нігеллу почали вирощувати в Росії та в Україні на присадибних ділянках.

Дієві поради Івана Федуся щодо лікування інших недуг тут:

https://bilahata.net/kimnaty/zdorovya/durman-proty-insultu-stverdzhuje-travoznaj-iz-chernihivschyny.html

В їжу використовують солодке, злегка пекуче, маслянисте і пряне насіння, застосовують його при квашенні капусти, солінні огірків, для ароматизації хліба, печива та інших кондитерських виробів. Молоде листя додають у салати, запіканки, перші і другі страви, м’ясні та рибні страви.

Консультація лікаря. Нігелла в медицині

Про особливості рослини розповідає читачам нашого видання лікар-терапевт Роман Москаленко:

— Про незвичайні цілющі властивості цієї рослини згадують найдавніші аюрведичні трактати. У країнах арабського Сходу нігеллу називають «благословенним насінням, що виліковує від будь-якої хвороби, крім смерті». Дослідження сучасних вчених також принесли приголомшливі результати: олія нігелли не тільки підвищує імунітет людини, а є сильним антибактеріальним засобом, що перевершує за своїми властивостями п’ять найбільш потужних сучасних антибіотиків.
Чорнушка, або нігелла, надає бактерицидну дію широкого спектра, стимулює травлення. Вона має тонізуючу дію на організм людини, покращує зір, сприяє формуванню тонких структур мозку. Підвищує імунітет і має антидепресивну дію. Насіння рослини використовується як сечогінний, жовчогінний, відхаркувальний, бронхорозширювальний, болезаспокійливий засіб, а також   підвищує лактацію. Рослина ефективна при лікуванні подагри, ревматизму і попереково-крижового радикуліту. Її застосовують при облисінні і шкірних проблемах, а також для поліпшення пам’яті.
Насіння нігелли — одне з найбагатших природних джерел і завдяки наявності життєво важливих жирних кислот, воно стимулює утворення нових клітин організму.

Це треба знати. Якщо хворий поруч…

Що і як треба робити, коли в сім’ї є хворий на туберкульоз? Кореспондент «Білої хати» звернувся за консультацією до лікаря-пульмонолога Чернігівської міської лікарні №1 Івана Тельнова.

Тельнов— Як слід обробляти квартиру, де тривалий час мешкав хворий на відкриту форму туберкульозу легенів? 

— Заключна дезінфекція проводиться як обов'язковий захід після госпіталізації хворого. Вона здійснюється спеціальною бригадою санітарно-епідеміологічної або дезінфекційної станції за нарядами тубдиспансеру за місцем проживання хворого.

Після огляду керівником бригади кімнат та місць загального користування визначається обсяг, зміст і черговість дезінфекційних робіт. Виробляється знезараження мокротиння, плювальниць, виділень хворого, залишків їжі, посуду, білизни. Одночасно відбирають речі для направлення на обробку. Знищуються комахи, якщо є (наприклад, мухи). Дезінфекція здійснюється послідовно від більш віддалених кімнат і приміщень до ближчих до виходу.

Заключна дезінфекція проводиться не тільки після госпіталізації хворого, а й у таких випадках:

— по від’їзду хворого до санаторію, у відрядження і т. д.;

— при зміні хворими місця проживання як до виїзду (з речами), так і повторно після виїзду (обробляються порожні кімнати, квартири, місця загального користування);

— перед поверненням породіллі з пологового будинку;

— перед знесенням старих будинків, де мешкали хворі на туберкульоз;

— перед косметичним ремонтом;

— після смерті хворого.
Крім того, заключна дезінфекція повинна проводитися щороку в осередках, де живуть хворі на заразні форми туберкульозу, тривало не госпіталізовані (профілактична дезінфекція).
— Як правильно провести прибирання приміщення, де знаходиться  хворий на туберкульоз?
— Вкрай важливо приділяти серйозну увагу повсякденному прибиранню приміщення, де знаходиться хворий. Прибирання приміщення здійснюється при відчинених кватирках, фрамугах, вікнах (залежно від пори року). Підлоги миють гарячою водою з лугом або 2% розчином соди (паркетні підлоги протирають гасом). У зв'язку з тим, що найбільше скупчення мікобактерій туберкульозу буває в радіусі 1 – 2 м навколо хворого, особливо ретельно варто обтирати дезактивуючим розчином або 2% содовим розчином стіну, біля якої стоїть ліжко хворого, ліжко, приліжкові предмети (столик, стілець і т.д.) Якщо на предметах, стінах є плями висохлого мокротиння або виділень хворого, слід перед збиранням попередньо протерти їх ганчіркою, змоченою в 5% розчині хлораміну або лізолу. Не слід забувати, що ганчірки при цьому інфікуються, тому після вживання їх необхідно замочувати в 5% розчині хлораміну або кип’ятити 15 хвилин у 2% содовому розчині. Книжки, іграшки, меблі та інші предмети побуту знезаражують одним зі згаданих методів. Усі предмети догляду за хворим захищають від мух. У всій квартирі треба проводити боротьбу з мухами.

Людям, які знаходилися в оточенні хворого, слід регулярно здійснювати обстеження в лікаря.

Сергій ВІТЕР


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

© 2024 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/