Пісня «Калина зажурилася», заслужено вважається народною, адже її з захопленням виконують не тільки в Україні, а й за її межами. Цей витвір мистецтва створили талановиті чернігівці: народний поет України Сергій Дзюба написав слова, а незабутній композитор Микола Збарацький створив музику.
Першими виконавцями були відомі лауреати міжнародних та всеукраїнських премій і конкурсів — Валентина і Володимир Олійники (дует «Крила»), а також Ігор Мілевський та Ольга Бондаренко з Полтавщини.
На музику відомого київського композитора Бориса Раденка чудову пісню «Не сумуй, калинонько!» виконує молода талановита співачка Наталія Шинкаренко з Полтавщини, яку вже порівнюють з Героями України, такими як Софія Ротару, Ніна Матвієнко та Раїса Кириченко.
Пісня також залишилася в пам'яті у виконанні народного вокального ансамблю «Чарівниця» з Києва під керівництвом Бориса Раденка, яку можна послухати й побачити на YouTube.
Ця пісня є унікальною, проникливою та чарівною, вона глибоко торкається душі, а отже стала справді народною. Вона виконується не тільки відомими українськими артистами, але й простими людьми в колі сім'ї та за святковими столами по всій Україні. Сергій Дзюба, як завжди, запросив до співпраці над новою піснею митців з Придесення, Полтавщини, Львова та Києва. Це поєднання талановитих особистостей створює надзвичайно оригінальну, душевну та зворушливу атмосферу, адже пісня викликає бажання співати разом, вона зворушує, надихає та зігріває серце.
І ось ще один приємний сюрприз: пісню «Калина зажурилася» чудово та зворушливо виконав народний вокальний ансамбль «Горлиця» з Миргородського центру культури та дозвілля, а відео зняла Ольга Шевченко.
Ансамблю «Горлиця» вже вісімнадцять років. Він складається з жінок різного віку та професій, з різними уподобаннями та поглядами, але всі вони об'єднані сильною, потужною та справжньою любов'ю до української пісні.
Колектив було створено у 2006 році Наталією Тараненко на базі центру культури та дозвілля Миргородської міської ради. Пізніше керівництво колективу перейшло до Людмили Совгирі, яка раніше працювала акомпаніатором. Під її керівництвом народний ансамбль розвивається, вдосконалюючи свої навички та майстерність з кожною репетицією.
Творче життя учасників народного вокального ансамблю «Горлиця» насичене подіями та досягненнями. За роки існування вони взяли участь у багатьох конкурсах, фестивалях та концертах, виступаючи в музеях, бібліотеках, на урочистостях та тематичних вечорах.
Завдяки своєму різноманітному та високопрофесійному репертуару, чудові виконавці та талановиті співачки створюють світ краси, збагачуючи духовний скарб народу України, зберігаючи мистецькі традиції та передаючи їх наступним поколінням.
Це також пам'ять про видатного композитора Миколу Збарацького, автора незабутньої «Козачки» у виконанні Героя України Раїси Кириченко. Микола Збарацький пішов з життя, але його пісня «Калина зажурилася» продовжуватиме жити в народі багато років.
Вітаю творців чудової пісні з їхнім безперечним успіхом і щиро бажаю всім здоров'я, любові, добра та наснаги у ці складні та буремні часи. Нехай чарівні українські пісні линуть по всьому світу, і нехай їх слухають мільйони людей, які з усієї душі підтримують героїчну боротьбу українського народу за свою свободу проти ганебного рабства. Звитяжні українці своєю кров'ю зараз захищають весь світ від загибелі. Тому ми незламно віримо у святу перемогу над злісним ворогом, бо наш Бог – у вишиванці!
Ганна Маджуга
Калина зажурилася
Слова Сергія Дзюби
Музика Миколи Збарацького
Калина зажурилася –
На явір похилилася,
Як мила, добра дівчина –
Не кохана, не вінчана.
Ти не сумуй, калинонько;
Ти не чекай, дівчинонько, –
В гаю – трава високая,
Твоїм не бути соколу!
З походу не вертається,
Бо з іншою кохається, –
Побрався з молодицею,
Такою ж білолицею…
І любо чоловікові –
В Полтаві чи Чернігові!
Ти знов не віриш, вірная,
До доленьки покірная.
Калина зажурилася –
На явір похилилася,
Як мила, добра дівчина –
Не кохана, не вінчана