Наразі на Сумщині понад 52 тисячі гектарів лісу перебувають у зоні з обмеженим доступом. З них понад 17 тисяч гектарів потребують розмінування.
Нова хвиля обстрілів у регіоні суттєво ускладнила умови роботи. Російські війська регулярно атакують об’єкти інфраструктури, включно з офісами, виробництвом та лісовими ділянками. Попри це, філія продовжує виконувати плани — заготівля та реалізація деревини не припиняються.
У підрозділах, де робота стала небезпечною, лісництва поступово приєднуються до більш безпечних. На сьогодні таких уже 7. Формально вони ліквідовані, однак усі працівники збережені — їх перевели до інших підрозділів. Наприклад, автотранспортний цех Краснопільського лісництва зараз функціонує на базі Сумського автотранспортного підрозділу.
У разі загрози організовується евакуація працівників та, за можливості, вивезення майна. Якщо умови не дозволяють — життя людей у пріоритеті.
Працівникам пропонують переведення до інших філій ДП «Ліси України». Наприклад, бухгалтерка Тетяна Корх нині працює у філії «Слобожанський лісовий офіс», а помічник лісничого Віталій Сушко з родиною переїхав на Черкащину, де приєднався до філії «Центральний лісовий офіс».
Попри ризики, більшість співробітників залишаються на Сумщині та продовжують виконувати свої обов’язки. Для них передбачена 20% надбавка — за роботу в умовах підвищеної небезпеки.
«Ми щодня моніторимо обстановку. Є евакуаційні плани, за потреби — оперативно переміщуємо підрозділи. Якщо виникне ситуація відповідна, то готові оперативно перемістити підрозділи, зокрема до Чернігівщини. Сподіваємося на краще, віримо в ЗСУ, але готуємося до будь-якого сценарію», — коментує директор філії В'ячеслав Киченок.
За інформацією ДП «Ліси України»