Четверг, 28 ноября 2024   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно

Підприємцям, які закрилися, загрожують перевірки та донарахування


Підприємці України, які через «інновацій» влади були змушені закрити свої ФОПи, сьогодні залишаються на обліку у фіскальній службі і протягом ще трьох років будуть перебувати під загрозою перевірок і донарахувань.

Про це на своїй сторінці у Facebook написав екс-міністр доходів і зборів і лідер партії «Успішна країна» Олександр Клименко.

Політик нагадав, що через політику діючої влади в Україні стали масово закриватися приватні підприємці і станом на середину лютого 2017 року кількість закритих ФОПів досягла 330 тисяч. Але для того, щоб бути знятим з обліку, підприємець повинен пройти перевірку, терміни якої не встановлені.

«Зсередини ситуація виглядає так: в ДФС йде безперервна реформа. Проводити перевірки бізнесу практично нема кому: в районах чисельність інспекторів скорочена, а столичні податківці робити це не бажають», — пише Клименко.

При цьому, за словами лідера «Успішної країни», тільки в лютому риторика голови ДФС Романа Насирова з цього питання змінювалася двічі. Спочатку він заявив про тотальну перевірку всіх підприємців, які закрили бізнес. А потім запропонував переглянути критерії перевірки при закритті ФОПа і спростити процедуру зняття з податкового обліку.

Клименко зазначає, що згідно з наказом Мінфіну, на який послався Насиров, контролюючий орган не зобов'язаний, а може проводити перевірки за наявності підстав і з урахуванням строків давності. І таке очікування може тривати більше 1095 днів.

«Тобто на виході підприємці стоятимуть на обліку роками в очікуванні диво-перевірки, яка може відбутися, а може і не відбутися. А влада, тим часом, відзвітує про те, як вони славно і легко doing business в Україні», — резюмував політик.

Нагадаємо, у вересні 2016 року партія Олександра Клименка «Успішна країна» презентувала справедливий Податковий кодекс, який був розроблений спільно з українськими підприємцями. Сам Клименко заявив, що це перший документ, який буде прийнятий після того, як «Успішна країна» увійде до парламенту України.


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

© 2024 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/