Голова Чернігівської ОДА Анна Коваленко ініціює проєкт, який дозволить мешканцям області економити до 40% на платіжках за газ.
Керівниця Чернігівщини організувала зустріч із керівництвом газопостачальної компанії «Нафтогаз». Щоб платити за газ менше майже наполовину, треба лише укласти договір на постачання з цією державною компанією, і відмовитись від послуг приватного облгазу.
— За рівнем життя Чернігівщина зараз посідає останні місця в Україні. Я буду виправляти цю ситуацію роботою у двох напрямках: сприянням зростанню зарплат в області, а також коригуванням цін до справедливого рівня. Саме в цьому контексті слід сприймати мою ініціативу щодо зниження газових тарифів для сімей Чернігівщини, — заявила голова Чернігівської ОДА Анна Коваленко.
Під час спільної зустрічі керівництва Нафтогаз та представників громад Прилуччини, було напрацьовано «дорожню карту» співпраці та механізм укладення договорів для побутових споживачів.
Комунальні платежі є однією з найвагоміших статей витрат кожного домогосподарства Чернігівщини. Однією зі складових є плата за газ. В області газифіковано 658 населених пунктів із 1510. Природним газом користуються понад 357 тис. сімей з 430,1 тис. домогосподарств області, що становить 83%.
— В середньому за рік одна родина на Чернігівщині сплачує до 700 гривень за газ, якщо постачальник ПАТ «Чернігівгаз». Ми пропонуємо можливість зменшити цю суму до 40 відсотків. Якщо домогосподарство укладе угоду на отримування природного газу, наприклад, із ТОВ «ГПК «Нафтогаз України», ціна якого у листопаді становить 6,33 грн за 1 м3, населення області зможе зекономити до 30 % своїх витрат за газ, — розповів Максим Рабінович, директор ТОВ «Нафтогаз України».
Зараз ціни на блакитне паливо для населення встановлюють постачальні компанії. У листопаді ціни газу у різних постачальників відрізняються майже на 3 гривні за кубометр.
— Тому ми звертаємо увагу населення, ви можете вивчити всі можливі пропозиції від газопостачальних компаній та обрати ту, яка пропонує найбільш привабливі умови, — зазначила голова Чернігівської ОДА. Також вона звернулася до керівників громад та міських голів регіону, щоб вони вивчили наявні на ринку пропозиції постачальників послуг та обрали найбільш вигідні пропозиції.
Нагадаємо, що з 1 серпня 2020 року держава більше не регулює ціни на газ, єдиної ціни на газ також немає. Постачальники можуть продавати газ по всій Україні. Споживачі можуть обрати найдешевшу пропозицію, чи ту, яка найбільш комфортна в умовах платежів.
— Конкурентний ринок завжди стимулює до того, що покращується якість послуг і збалансовується ціна. І від цього виграє споживач. Можливість вибору я завжди оцінюю позитивно, — зазначила Анна Коваленко.