Четверг, 21 ноября 2024   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно

Новий закон дозволить нам жити в одному ритмі із країнами Європи


Верховна Рада зробила перший крок до впорядкування українського календаря свят.

 Народні депутати підтримали законопроект № 5496 “Про внесення змін до Кодексу законів про працю України щодо святкових і неробочих днів що виключає святковий день 2 травня та визнає 25 грудня (Різдво Христове за Григоріанським календарем) офіційним святковим днем в Україні. За це проголосувало 238 народних обранців.

«Ухвалені сьогодні зміни до календаря державних свят (скасування 2 травня як вихідного дня, запровадження 25 грудня як святкового та вихідного, перейменування 1 травня в День праці) — важливий крок на шляху до його впорядкування. Наступним має стати ухвалення цілісного закону, який підготував Український інститут національної пам‘яті. Новий закон дозволить нам жити в одному ритмі із країнами Європи, а не синхронно з державою агресором», — коментує рішення народних обранців Голова Українського інституту національної пам'яті Володимир В'ятрович. 

Зокрема, Голова акцентував, що чинний календар містить як українські свята, так і залишки радянської пропагандистської традиції, що утримує країну в минулому і використовується в гібридній війні проти України.

Графіку можна збільшити

Нагадаємо, раніше Український інститут національної пам’яті пропонував Урядові впорядкувати календар державних свят і пам'ятних днів та підготував документ — проект закону щодо впорядкування календаря свят.

Після консультацій з громадськістю Інститут рекомендував у проекті закону визнати як традиційне свято Різдво Христове за Григоріанським календарем, що відзначається 25 грудня (після нинішнього рішення ВР – вихідний день). 

Щодо впорядкування інших свят, то документ доповнено новою категорією – «Міжнародні дні», куди включені, серед інших 8 березня – День боротьби за права жінок (день буде святковим, але не вихідним) та 1 травня – День праці (буде вихідним).

Разом з тим, Інститут дослухався до побажань громадськості та включив до проекту традиційне свято – День Святої Трійці. Другий день після Великодня та Трійці (понеділок) залишається вихідним.

День Державного Прапора України відзначатиметься 4 вересня (саме цього дня підняли синьо-жовтий прапор над будівлею Верховної Ради України у 1991 році).

Законопроектом упорядковано скорботні дні й запропоновано День пам’яті жертв політичних репресій перенести з третьої неділі травня на першу неділю листопада на вшанування жертв розстрілу 3 листопада 1937 року в урочищі Сандармох, коли за вироками позасудових органів загинули понад 100 діячів української культури, науки, військових, священнослужителів – в’язнів Соловецького табору особливого призначення.

Зазначені пропозиції були обговорені у фаховому експертному середовищі, зокрема за участі експертів Реанімаційного пакету реформ та інших громадських організацій.

Сергій Бутко,  

 Український інститут національної пам’яті 


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

© 2024 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/