Воскресенье, 24 ноября 2024   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно

Небезпечна радіологічна хмара майже накрила Європу


У Росії зареєстровано викиди рутенію — небезпечної радіологічної речовини.

Як повідомив керівник проекту енергетичного відділу «Грінпіс Росія» Рашид Алімов в інтерв'ю каналу Sotnik-ТВ, найбільш спостерігалася поява рутенію на Юному Уралі.

За наявними даними викид стався на ПО «Маяк» у Челябінській області Російської Федерації. Представник від «Грінпіс Росія» Рашид Алімов повідомив також, що концентрація рутенію в повітрі зареєстрована також німецькими і французькими фахівцями відповідних служб.
Експерт, ґрунтуючись на закритих, але вже опублікованих даних МАГАТЕ, стверджує, що вказаний вище радіонуклід залишив свій глибокий слід у вересні-жовтні (саме тоді за деякими даними відбувалися викиди в атмосферу) в кількох державах Європи, серед яких є й Україна.

 

Екс-голова екологічного фонду «Планета надій» з міста Озерськ в Челябінській області Надія Кутепова (живе у Франції, побоюючись політичного переслідування за свою громадську діяльність) заявила, що причиною витоку могла стати аварія на одному з підприємств виробничого об'єднання «Маяк». Саме на хімкомбінаті «Маяк» в Озерську в 1957 році сталася велика техногенна аварія, в результаті якої постраждали сотні тисяч людей (точних даних як і раніше немає), а радіаційний слід від викиду досі тягнеться на 300 кілометрів.

9 листопада інститут ядерної та радіаційної безпеки Франції (IRSN) опублікував результати комп'ютерного моделювання, заснованого на даних про погоду та напрямку вітру в кінці вересня і початку жовтня. Згідно з релізом, джерело рутенію-106, швидше за все, знаходився на Південному Уралі або в Казахстані, найбільш ймовірне місце розташування — Челябінська область, в тому числі Озерськ. У IRSN відзначили, що якщо викид дійсно стався в цьому регіоні, його обсяги оцінюються в 100-300 терабеккерелей (терабеккерелей — це мільйон мільйонів беккерелів). «Це, звичайно, багато; якщо там дійсно стільки, то це дуже серйозна аварія », — говорить експерт з ядерної фізики та атомної енергетики, доктор технічних наук Ігор Острецов.


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

© 2024 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/