Суббота, 30 ноября 2024   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно
Назви українських міст присвоюють російським військам

Назви українських міст присвоюють російським військам


Президент Росії Володимир Путін підписав укази про присвоєння почесних найменувань низці частин російської армії. Зокрема, 6-ий танковий полк російської армії отримав найменування «гвардійський Львівський», 68-ий танковий полк — «гвардійський Житомирсько-Берлінський», а 163-ій танковий полк — «гвардійський Ніжинський».

В указах сказано, що почесні найменування присвоєно різним частинам «з метою збереження славних військових історичних традицій, виховання військовослужбовців у дусі відданості Вітчизні та вірності військовому обов’язку».

Назви українських міст внесено до почесних найменувань полків у пам’ять про участь частин у звільненні цих міст у роки т.зв. «Великої Вітчизняної війни».

Зокрема, почесне звання було присвоєно 93-ій окремій танковій бригаді, на базі якої пізніше створили 68-ий полк, «в ознаменування здобутої перемоги й відзнаки в боях за визволення міста Житомира». Такий наказ підписав ще верховний головнокомандувач Йосип Сталін 1 січня 1944 року. Після розпаду СРСР 68-ий полк розформували, а 2017 року відтворили.

Мотивацій у такому дивному (якщо не сказати — нахабному і блюзнірському) присвоєнні в Росії та її глави одразу кілька. Перша й головна: Путін і Кремль і далі вважають Російську Федерацію не просто юридично «правонаступницею СРСР», а оновленим варіантом цієї комуно-радянської імперії, який, на думку керівництва Росії, мало не зобов’язаний відновити цю імперію. А те, що на її руїнах давно постали півтора десятка незалежних держав, це Кремль, очевидно, вважає тимчасовим історичним непорозумінням.

Звідси — не просто ностальгія за Радянським Союзом, а настирливе впихання його в суспільну свідомість. У цьому руслі й роздмухування навіть не російського патріотизму, а доведення його до істерії і шовінізму. Згодиться тут усе, навіть чемпіонат світу з футболу.

У це русло давно вже вписується (тобто вписують) й історію Другої світової війни, точніше, ту її частину, що названа Великою Вітчизняною війною. Ось і в цих указах Путіна — пряме посилання на «визвольну місію» тієї війни з боку СРСР. Хоч те визволення було, з одного боку, звільненням окупованих побратимом — нацистською Німеччиною — окупованих територій СРСР, а з іншого — повернення на ці території «свого» окупаційного тоталітарного режиму, плюс агресія цього комуністичного режиму на територію Східної Європи. Що вилилося в утворення соцконцтабору на довгі понад чотири десятиліття.

Указами Путіна російським частинам присвоєно найменування не лише українських міст, а й білоруських. Ну, це їхні «розбірки», Росія взагалі вважає незалежну Білорусь мало не колонією.

Але яким блюзнірством є присвоєння назв українських міст, киваючи на історію війни. Адже нині вже інша історія й інша війна. Війна Росії проти України. То, може, Путін присвоїть якимось полкам найменування ще й Донецька чи Луганська, не тільки через звільнення цих міст від нацистів, а й «звільнення» їх від Української держави?

А взагалі за такою логікою наступним буде присвоєння російським частинам найменувань Варшавських, Празьких, урешті Берлінських, адже й Німеччину тоді звільняли від нацизму. Можна ще — Віденських, Бєлградських, Будапештських. Правда, це давно вже столиці держав-членів НАТО. Але чому б не спробувати.

Свого часу Монгольська імперія захворіла на божевільну шовіністичну ідеологію завоювання всього, «до останнього моря», тобто куди дійдуть копита монгольських коней. Московія, народжена Ордою і така, що успадкувала ординську ідеологію, схоже, марить подібним: лізти доти, куди дійдуть копита, точніше — гусениці російських танків.

Петро АНТОНЕНКО,

редактор газети «Світ-інфо»


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

© 2024 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/