На Чернігівщині, у межах співпраці України з НАТО, успішно завершено проведення курсів з перепідготовки військовослужбовців, які заплановані або звільнені у запас (відставку).
Реалізація цього важливого для регіону проекту відбувалась за підтримки Чернігівської обласної державної адміністрації, громадської організації Ліга офіцерів із залученням фахівців ТОВ “Українського центру підготовки плавскладу”.
На урочистому закритті курсів були присутні представники органів місцевої влади, командування гарнізону та інші почесні гості, які тепло привітали своїх земляків – випускників.
У своєму привітанні менеджер програм НАТО – Україна Крістофер Штаудт особливо підкреслив, що проект спрямований на максимальне полегшення процесів адаптації військовослужбовців до цивільного життя. За його словами, проект надає підтримку не лише Міністерству оборони України, а й сприяє надходженню кваліфікованих спеціалістів на ринок праці Чернігова.
Слід зазначити, що для якісної реалізації цього проекту була проведена досить масштабна та кропітка робота. Передусім керівництво ТОВ “Українського центру підготовки плавскладу” ретельно відібрали кваліфікованих викладачів, які на високому рівні забезпечили проходження військовослужбовцями перепідготовки за визначеною спеціалізацією.
Нагадаємо, що важливу роль для успішного результату перепідготовки офіцерів відігравав і вибір професій. Для цього в жовтні 2018 року менеджерами громадської організації Ліги офіцерів було проведено моніторинг ринку праці в регіоні проживання кандидатів на навчання. І саме результати моніторингу ринку праці дозволили спланувати напрям підготовки – менеджмент перевезень і логістика.
З 2000 року НАТО підтримує Україну в реалізації Програми соціальної адаптації та перепідготовки колишніх професійних військовослужбовців, та таких, які невдовзі залишать ряди військових та прагнуть підвищити свої шанси на працевлаштування у цивільній сфері. Мета Програми – підтримка України у питаннях соціальної адаптації кадрових військовослужбовців.
На сьогоднішній день Програма надає можливість пройти підготовку за такими напрямками:
менеджмент, маркетинг, англійська мова, економіка малих підприємств, радіоелектроніка,
дизайн, інформаційні технології, охорона, навігація маломірних суден та ін.
Ці дисципліни викладаються на базі досвідчених українських навчальних закладів та тренінгових інституцій.
У рамках Програми НАТО навчання можуть пройти професійні військовослужбовці, заплановані до звільнення з лав військових протягом року від дати початку курсу та професійні військовослужбовці, що залишили ряди військових протягом 3 років до початку курсу.
З 2015 року, як відповідь на кризову ситуацію на Сході України, Програма НАТО з соціальної адаптації військовослужбовців розширила критерії прийняття, включивши професійних військовослужбовців, що вийшли з лав Збройних Сил протягом останніх 10 років від дати початку курсу, стали учасниками АТО/ООС та заплановані до звільнення протягом року від дати початку курсу.
Впродовж років курси проходили у більш ніж 60-ти містах та селищах по всій території України. Цивільний бюджет, затверджений на 2019 рік, дозволить здійснити перепідготовку близько 900 бенефіціарів. На цей час вже близько 10 000 колишніх військовослужбовців пройшли навчання за Програмою НАТО з перепідготовки.
Олександр Арнаутов