10 жовтня на Донеччині оперативна група Донецькрибоохорони затримала групу осіб, які здійснювала вилов риби короп забороненим знаряддям лову – неводом і завдала рибному господарству України збитки на суму 1 300 500 грн.
Про це редакцію повідомили в прес-службі Держрибагентства України.
Голова Держрибагентсва Ярема Ковалів відзначив: «Збитки, які порушники на Донеччині, завдали державі є найбільшими із зафіксованих у 2015 році. Хочу відзначити роботу Донецькрибоохорони, якій в сьогоднішніх надскладних для регіону умовах вдається контролювати дотримання рибалками вимог законодавства».
Інцидент стався під час проведення рибоохоронних заходів біля села Новоукраїнка Богатирської сільської ради Великоновосілківського району Донецької області, дозвільні документи на промисловий вилов водних біоресурсів у рибалок були відсутні.
Співробітниками Донецькрибоохорони виявлено та вилучено 142 кг риби — 4 250 коропів, а також саме заборонене знаряддя лову. За фактом правопорушення складено два адміністративних протоколи за ч. 4 ст. 85 КуАП України. Дії правопорушників нанесли державі значної матеріальної шкоди і підпадають під ознаки ст. 249 КК України «Незаконне зайняття рибним, звіриним або іншим водним добувним промислом», адміністративні матеріали будуть передані до прокуратури відповідно до ст. 253 КуаП України.
Нагадаємо, Держрибагентство виступає за посилення відповідальності за порушення правил рибальства. Для цього Держрибагентство підготувало проект Закону України «Про внесення змін до Кримінального кодексу України, Кодексу України про адміністративні правопорушення та деяких законодавчих актів України щодо посилення відповідальності за порушення правил рибальства та ведення робіт на землях водного фонду». Відповідно до запропонованих змін, сума штрафів за незаконне зайняття рибним промислом підвищується з 100-200 неоподаткованих мінімумів (1700—3400 грн) до 2 тис. – 5 тис. (34 тис. – 85 тис. грн) а за діяння, що спричинили тяжкі наслідки – від 3400—6800 грн збільшується до 119 000-255 000 грн. У змінах до закону надається чітке роз’яснення поняття тяжких наслідків як таких, що у 500 і більше разів перевищують неподатковий мінімум доходів громадян, тобто 8500 грн і більше.
«Мізерні штрафи за порушення правил рибальства є однією із причин систематичного порушення цих правил і рибалками-промисловиками, і рибалками-любителями, і підприємствами, що здійснюють днопоглиблювальні роботи. На її вирішення, ми маємо намір підвищити відповідальність за порушення в рази та забезпечити належний контроль з боку держави через запровадження рибного патруля. Це дозволить суттєво покращити ситуацію із незаконним виловом риби на водоймах України» – заявив Голова Держрибагентства Ярема Ковалів.
Оксана МИРОНЬКО