Неділя, 13 Квітня 2025   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно
На Чернігівщині вживають заходи щодо увічнення пам'яті жертв голодомору

На Чернігівщині вживають заходи щодо увічнення пам'яті жертв голодомору


Український інститут національної пам’яті та Чернігівська обласна державна адміністрація ініціювали проведення заходів щодо збереження поховань жертв Голодомору-геноциду 1932—1933 років в усіх громадах області.

Приводом стало отримання інформації про нібито знищення масового поховання жертв Голодомору-геноциду у селі Івківці Ладанської територіальної громади Прилуцького району, яке нині розслідують правоохоронні органи.

Під час слухань у Прилуках

Своєю чергою Координаційна рада з питань утвердження української національної та громадянської ідентичності при Прилуцькій районній державній адміністрації на позачерговому засіданні за участі заступника голови Чернігівської ОДА Івана Ващенка та за участі регіонального представника Українського інституту національної пам’яті Сергія Бутка 31 березня розглянула цю ситуацію. Вона рекомендувала зібрати в усіх громадах району вичерпну інформацію про поховання жертв Голодомору-геноциду, упорядкувати їх та облаштувати там місця пам’яті.

4 квітня в Чернігові також відбулося позачергове засідання Координаційної ради з питань утвердження української національної та громадянської ідентичності при Чернігівській ОДА під головуванням заступника голови Чернігівської ОДА Івана Ващенка та за участі регіонального представника Українського інституту національної пам’яті Сергія Бутка, службовців районних державних адміністрацій, виконавчих комітетів міських, селищних, сільських рад.

Під час слухань у Чернігові

Сергій Бутко нагадав, що відповідно до Закону України «Про Голодомор 1932—1933 років в Україні» органи державної влади та місцевого самоврядування повинні вживати заходів щодо увічнення пам'яті жертв і постраждалих від Голодомору 1932—1933 років в Україні, в тому числі спорудження у населених пунктах меморіалів пам'яті та встановлення пам'ятних знаків жертвам Голодомору.

«Нам дуже важливо зберігати поховання жертв Голодомору-геноциду, оскільки вони є наочним свідченням злочину проти Українського народу російської окупаційної влади часів СРСР. А сучасна геноцидна політика російського агресора є закономірним продовженням людиноненависницьких практик комуністичного режиму», – наголосив Сергій Бутко.

Заступник голови Чернігівської ОДА Іван Ващенко запропонував також звернути увагу на можливі поховання померлих від масових штучних голодів 1921—1923 і 1946—1947 років.

На виконання вимог статті 3 Закону України «Про Голодомор 1932—1933 років в Україні» Координаційна рада рекомендувала: до кінця 2025 року зібрати інформацію про поховання жертв голодоморів в громадах області, зафіксувати їх розташування рішеннями органів місцевого самоврядування для збереження; упорядкувати ці місця поховань і створити на них меморіали.

Український інститут національної пам’яті підготував для громад відповідні рекомендації та матеріали, які стануть у пригоді виконавцям. Також готові надати допомогу — Чернігівський обласний історичний музей імені В.В. Тарновського з питань ідентифікації поховань, а Департамент культури і туризму, національностей та релігій Чернігівської ОДА з пам’яткоохоронної діяльності.

Олександр Майшев

Головне фото: Під час слухань у Прилуках


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

© 2025 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/