5 квітня в будівлі Чернігівської облдержадміністрації відбулось засідання Регіональної комісії з конкурсного відбору інвестиційних проектів регіонального розвитку. Вперше в історії України громади, що об’єднались, отримали з Державного бюджету фінансування на інфраструктурні об’єкти у власних населених пунктах.
Об'єднані громади області (а їх 5) ретельно підготувалися до даного заходу, виконавши всі вимоги Кабінету міністрів для отримання державних коштів: провели обговорення найважливіших проблемних питань у громадах, схвалили на сесіях плани економічного розвитку, розпочали розробляти власні стратегії. Залишалась невелика формальність – погодити проекти в обласній адміністрації.
І тут розпочалось найцікавіше. На комісії з незрозумілих причин, без пояснень було відхилено 16 із 33 проектів об’єднаних громад. На думку комісії, напевно, жителям громад не потрібні пожежні машини, шкільні автобуси, відремонтовані дороги, центри адмінпослуг.
Нижче наведено повний перелік відхилених комісією проектів.
Деснянська селищна рада. 1) Будівництво пожежного депо і придбання пожежної машини, 2)Капітальний ремонт будівлі та устаткування котельні ЦНАПу смт. Десна, 3) Проведення газу до с. Отрохи;
Кіптівська сільська рада. 1) ремонт дороги Кіпті- Борсуків , 2) теплова модернізація зовнішнього огородження Прогресівської ЗОШ І-ІІІ ст., 3) встановлення твердопаливного котла в Прогресівському ДНЗ, 4) придбання шкільного автобуса, 5) ремонт будинку культури с.Кіпті;
Парафіївська селищна рада. 1) Капітальний ремонт адміністративного приміщення в с. Петрушівка;
Вертіївська сільська рада. 1) Капітальний ремонт дороги по вулиці Польова, 2) Капітальний ремонт дороги по вулиці Тракторна, 3) Капітальний ремонт дороги по вулиці Незалежності, 4) Капітальний ремонт дороги по вулиці Лесі Українки, 5) будівництво копаної водойми на території села Вертіївка.
Єдиній Макіївській громаді «пропустили» всі об’єкти, тоді як Вертіївській сільській раді «завернуто» назад абсолютно всі 5 проектних заявок.
Якими ж критеріями керувалась комісія на чолі з першим заступником голови Чернігівської облдержадміністрації Леонідом Сахневичем? Як з’ясувалось з виступу самого Леоніда Володимировича, у Вертіївці проживає його теща, яка краще знає потреби громади та стратегічні напрямки її розвитку. Тому мабуть саме її позиція була визначальною при розгляді проектних заявок Вертіївської громади.
З приводу цих подій виникає декілька запитань до Леоніда Володимировича:
1. Хто з Ваших родичів живе в Кіптях, Десні і Парафіївці, що їм відхилили половину об’єктів?
2. Чи повинна Вертіївська сільська рада погоджувати всі свої проекти з Вашою тещею?
І на останок залишається порадіти за Макіївську громаду, якій мабуть пощастило не мати на своїй території родичів Леоніда Сахневича, що імовірно позитивно вплинуло на стовідсоткове схвалення всіх об’єктів.