7 квітня в Чернігівській обласній державній адміністрації відбувся круглий стіл на тему «Обговорення шляхів надання паліативної допомоги дітям».
До участі у роботі організованого круглого столу на тему «Обговорення шляхів надання паліативної допомоги дітям» було запрошено завідувачів обласної та міських лікарень Чернігівщини, представників програмної ініціативи «Громадське здоров’я» міжнародного фонду «Відродження», позаштатних спеціалістів управління охорони здоров’я, голів постійних комісій обласної та міської ради з питань охорони здоров’я і соціального захисту населення, представників громадськості які займаються суміжною проблематикою.
Паліативна допомога дітям – це активна всеосяжна допомога тілу, розуму та души хворої дитини, що також передбачає всебічну підтримку родини. Дітей, що мають хвороби, несумісні з життям, які не можна вилікувати.
У Чернігівській області за рік від вкрай важких захворювань помирає до 30 дітей. Ще близько 500 хворих дітей у віці від 0 до 17 років, що страждають на онкогематологічні, неврологічні хвороби, мають вроджені вади розвитку, в будь-який момент можуть потребувати паліативної допомоги. На обліку в медичних закладах області перебуває 87 ВІЛ-інфікованих дітей, 16 – хворих на СПНІД.
Даний проект реалізується за ініціативи Сергія Березенка. Мета проекту — створення відділення паліативної допомоги дітям у місті Чернігові.
Сергій Березенко привітав всіх присутніх зі святом Благовіщення, зазначив, що метою цієї зустрічі є випрацювання спільного плану дій, дорожньої карти по вирішенню проблеми паліативної медицини у Чернігівському регіоні.
В ході обговорення було з’ясовано, що найоптимальнішою формою вирішення зазначеної проблеми є створення окремого відділення паліативної допомоги для дітей, в якому будуть проводити роботу з самою дитиною та її сім’єю медики, психологи, соціальні педагоги та інші спеціалісти. Також представлено і зарубіжний досвід роботи з даною категорією людей. Пані Ксенія Шаповал запропонувала вирішити питання навчання та підготовки фахівців з паліативу в рамках роботи міжнародного фонду «Відродження». А головна думка яка повинна скеровувати всіх, за твердженням Сергія Івановича це необхідність не просто лікування дітей даної категорії, а допомога максимально повноцінно прожити той час, який їм відведено.
Під кінець зустрічі голова Чернігівської обласної державної адміністрації Валерій Куліч запросив всіх присутніх до роботи поліфункціональної групи спеціалістів з медицини, соціальної роботи, психологічної допомоги та громадськість. Які б змогли покроково розписати перелік необхідних дій по вирішенню даної проблеми. А Сергій Іванович Березенко, як представник Комітету Верховної Ради України з питань охорони здоров'я, зобов’язався докласти максимум зусиль в реалізації проекту по вирішенню проблеми надання паліативної допомоги дітям на Чернігівщині. Тому, вже наступна зустріч буде мати конкретні пропозиції і однозначну їх реалізацію.
Довідково:
Щороку приблизно у тисячі українських дітей діагностують онкозахворювання. Кожен другий пацієнт помирає, а значить, потребує паліативної допомоги – підвищення якості останніх днів життя. Попри велику кількість невиліковних маленьких пацієнтів, в Україні лише один дитячий хоспіс та проблеми з отриманням дитячого знеболювального.