Воскресенье, 1 декабря 2024   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно

На Чернігівщині «Мисливця» озброїли цифровою системою управління вогнем


На полігоні в Чернігівській області відбулися випробування безпілотної техніки наземного та повітряного використання.

Про це повідомили нашому виданню в Регіональному медіа-центрі Міністерства оборони України.

«Безпілотні технології — це дуже важливий напрямок розвитку озброєння та військової техніки для наших Збройних Сил. Вони дають змогу виконувати широкий комплекс розвідувальних та бойових завдань, до того ж, що для нас дуже важливо, зберігають життя військовослужбовців», — сказав Секретар Ради національної безпеки і оборони України Олександр Турчинов, додавши, що саме тому «питання створення сучасної безпілотної техніки стало одним із важливих напрямків діяльності для наших оборонних підприємств».

Секретар РНБО України повідомив, що відбулись випробування безпілотного тактичного багатоцільового транспортного засобу «Фантом». Цей наземний безпілотник відпрацював переміщення умовним полем бою, збирання оперативної інформації, зайняття позиції для вогню та знищення умовних цілей. «Сьогодні було перевірено його здатність із різних положень, зокрема, у русі, точно влучати в цілі. Результатом ми задоволені», — розповів Олександр Турчинов.

Свою новинку продемонструвало на полігоні й ДП «Житомирський бронетанковий завод». Ідеться про модернізовану версію БМП-1УМД, яка дістала назву «Мисливець», зі встановленою на ній передовою цифровою системою управління вогнем.

армія безпілоьник чернігівщинаЦя система здатна в автоматичному режимі розпізнавати й відстежувати цілі та є одним із елементів створення роботизованих бойових модулів. Завдяки цій системі БМП-1УМД «Мисливець» може бути використано не лише як засіб транспортування та вогневої підтримки підрозділів, а й як автономну бойову одиницю з дистанційним керуванням. Окрім того, «Мисливець» оснащено німецьким двигуном, сучасним бойовим модулем із гарматно-ракетним озброєнням та комплексом зниження помітності, йдеться на сайті ДК «Укроборонпром».

Вести вогонь із цього модуля (гармата, протитанкова ракета, кулемет) можна як безпосередньо з бойової машини, так і з великої відстані від неї, перебуваючи в прихованому, захищеному місці. Щоправда, на думку окремих фахівців, ця машина ще потребує удосконалення.

Секретар РНБО України спостерігав за випробуваннями тактичних розвідувально-ударних безпілотних авіаційних комплексів, які дають змогу не тільки виявляти ворога, а й точно влучати у визначені цілі, повідомляє сайт РНБО України.

«Саме на такі комплекси чекають на передовій наші військові», — сказав Секретар РНБО України, додавши, що після незначних доопрацювань заплановано вже навесні «здійснити випробування цих ударних безпілотних комплексів у бойових умовах».

За словами Олександра Турчинова, важливо, що разом із виробництвом ударних БПЛА розпочато виробництво спеціальних боєприпасів осколочно-фугасної, кумулятивної та термобаричної дії разом із засобами наведення, якими буде оснащено ці комплекси для виконання бойових завдань.


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

© 2024 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/