У поточному році Державному бюджету України реалізація чернігівського «конфіскату» принесла 736,4 тис.гривень, 115,7 тис.грн надійшли до місцевої скарбниці.
Про це повідомила в.о. начальника відділу погашення боргу Чернігівської ОДПІ ГУ ДФС у Чернігівській області Ірина Удовиченко.
«Станом на 01.11.2016 року з ознаками безхазяйного на обліку в інспекції перебуває майно на загальну суму 100,6 тис.гривень», — зазначила податківець.
Нагадаємо, безхазяйним вважається майно, що не має власника або власник якого невідомий. Зазначене майно надходить у власність держави, міських, сільських громад за рішенням місцевих органів влади.
Виявлення, облік, зберігання, оцінка та розпорядження безхазяйним майном та іншим майном, що переходить у власність держави, а також облік, попередня оцінка, зберігання майна, вилученого та конфіскованого за порушення митного і податкового законодавства належить до функцій органів Державної фіскальної служби України відповідно до п.п.191.1.23 п.191.1 ст.19 Податкового кодексу України.
Облік, зберігання, оцінка конфіскованого та іншого майна, що переходить у власність держави, і розпорядження ним регламентується Порядком обліку, зберігання, оцінки конфіскованого та іншого майна, що переходить у власність держави, і розпорядження ним, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 25 серпня 1998 року № 1340 та Порядком взаємодії між підрозділами органу доходів і зборів під час роботи з безхазяйними речами та майном, що переходить у власність держави, затвердженим наказом Міністерства доходів і зборів України 10 жовтня 2013 року № 570.
Зокрема, оцінка майна провадиться комісією, яка утворюється органом, що здійснив його вилучення, у складі представників органів ДФС, органів (організацій), що здійснили вилучення майна або зберігають його, фінансових органів та органів (організацій), які здійснюватимуть розпорядження цим майном. Взяте на облік безхазяйне майно зберігається відповідним органом ДФС у власних (орендованих) приміщеннях або за актом опису і попередньої оцінки безхазяйного майна передається на відповідальне зберігання суб’єкту господарювання. Із суб’єктом господарювання, який прийняв безхазяйне майно на відповідальне зберігання, укладається відповідний договір.
Безхазяйне майно, яке підлягає реалізації, передається суб’єкту господарювання, включеному до єдиного реєстру суб’єктів господарювання, які можуть здійснювати реалізацію безхазяйного майна, на підставі відповідної угоди.
«Реалізацію безхазяйного майна, яке перейшло у власність держави, проводять уповноважені торгівельні організації на конкурсних умовах — через аукціон або біржові торги. Єдиний реєстр суб’єктів господарювання, які можуть здійснювати реалізацію безхазяйного майна та майна, що переходить у власність держави, у 2016 році та перелік переданого на реалізацію майна, що перейшло у власність держави, оприлюднюється та оновлюється на офіційному веб-порталі ДФС України (sfs.gov.ua) у розділах «Довідники, Реєстри, Переліки», — звернула увагу Ірина Удовиченко.
Підготувала Олена БОЙКО