Пятница, 29 ноября 2024   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно
Мій голос — мій вибір: тема тренінгу фасилітаторів

Мій голос — мій вибір: тема тренінгу фасилітаторів


У Чернігівському обласному молодіжному центрі відбувся тренінг «Мій голос-мій вибір».

Навичкам фасилітаторів навчались студенти з Ніжинського державного університету ім.Гоголя, Чернігівського національного технологічного університету та Академії державної пенітенціарної служби.

Фасилітатор виступає в своїй групі як рівний, не читає лекцію чи доповідь, а сам є учасником процесу навчання чи обговорення. А враховуючи, що молодь не занадто активна під час виборів, така форма колективного спілкування сприятиме розумінню загальної відповідальності за подальшу долю країни.

«Погану владу обирають хороші громадяни, які не голосують», — цитатою Джорджа Нейтона розпочав свій виступ перед молоддю заступник начальника Головного територіального управління юстиції у Чернігівській області В’ячеслав Хардіков.

Він розповів про поняття виборів, виборче право, його види і принципи, систему виборів. А ще присутні дізнались, як у різних країнах проходило формування виборчих прав громадян.

Часто лекція переростала в діалог з учасниками. Молодь активно висловлювала свої думки щодо побудови виборчого процесу в Україні, вимог до кандидатів у Президенти, їх фінансових можливостей.

Далі свій блок питань висвітлювала фахівець Управління державної реєстрації Анастасія Маківчук: що важливо знати про президентські вибори, як не втратити можливість проголосувати і перевірити списки виборців, як змінити місце свого голосування тощо.

Для закріплення результатів щоразу по завершенню лекцій учасники об’єднувались у групи. За визначений час (від 30 секунд до 2 хвилин) кожна група готувала свій короткий доклад.

Одночасно тренер з Чернігівського обласного молодіжного центру надавав поради – з чого має починатись лекція чи виступ, як побороти свій внутрішній страх і чи варто використовувати жести, як тримати увагу аудиторії і не втрачати контроль.

Було цікаво спостерігати як молодь вправно оперує законодавчими нормами та теоретичним матеріалом, враховує настанови тренерів та фахівців юстиції. Якщо на початку заходу переважна більшість учасників не зовсім розуміла роль фасилітаторів у темі виборчого процесу, то по завершенню кожен відзначив важливість заходу і безпосередню участь активної молоді в оновленні процесів державотворення.

Якщо вам важливе майбутнє країни, а головне – якщо ви готові змінювати і змінюватись, — не будьте аполітичними.

Інна Кебець


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

© 2024 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/