З 1 травня 2016 року в Україні збільшилися розміри прожиткового мінімуму і мінімальної зарплати з 1378 грн. до 1450 грн.
Ставка для нарахування єдиного соціального внеску з 1 січня 2016 року становить 22 відсотка до визначеної бази нарахування.
Відповідно до пункту 5 статті 8 Закону України від 08 липня 2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» встановлено порядок нарахування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – єдиний внесок). Якщо база нарахування єдиного внеску не перевищує розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, за який отримано дохід, то в такому випадку сума єдиного внеску розраховується як добуток розміру мінімальної зарплати, встановленої законом на місяць, за який отримано дохід (прибуток), та ставки єдиного внеску.
Тому, з 1 травня розмір мінімального страхового внеску становитиме 319 грн. (1450 грн. *22%).
На рівні мінімального страхового внеску повинні сплачувати єдиний внесок за себе фізичні особи-підприємці, платники єдиного податку.
Також зміниться і максимальна величини бази нарахування єдиного внеску. З 1 січня 2016 року вона становить 25 прожиткових мінімумів для працездатних осіб, на яку нараховується єдиний внесок. Тож з 1 травня вона дорівнюватиме 36 250 грн. (1450 грн. * 25).
Відповідно, збільшиться максимальний розмір нарахованого єдиного внеску. З 1 травня він складатиме 7975 грн. (36 250 грн. * 22%).
Без змін залишаються наступні пільги, виплати та ставки податків:
— граничний розмір добових, сума податкової соціальної пільги, а також граничний розмір доходу, який дає право на неї;
— сума неоподатковуваного доходу у вигляді подарунків;
— сума нецільової благодійної допомоги;
— ставки єдиного податку для I і II групи;
— ставки податку на нерухоме майно.
Людмила КОВАЛЬОВА