П’ятниця, 4 Липня 2025   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно
Мезинський природний парк — це осередок екологічного й зеленого відпочинку в Чернігівській області

Мезинський природний парк — це осередок екологічного й зеленого відпочинку в Чернігівській області


Природоохоронці Мезинського національного природного парку  на варті збереження природи Чернігово-Сіверщини.

Щороку, 7 липня, в Україні відзначається День працівників природно-заповідної справи. Не випадково вибрано цю дату — це період справжнього літа, активного розвитку природи, буяння квітів і трав, відтворення тваринного світу та найсприятливішого часу для відпочинку.

Це свято своїми здобутками та звітами відзначають і працівники Мезинського національного природного парку, найбільшої природоохоронної установи загальнодержавного значення на Чернігівщині.

У своїй діяльності працівники парку поєднують виконання важливих професійних обов’язків, а саме: охорони екосистем, науково-моніторингових досліджень, екологічної освіти, різних видів рекреаційної роботи та екскурсійно-туристичної діяльності.

Природно-географічні умови, природні об’єкти та пам’ятки історико-культурної спадщини Мезинського парку виступають як основні показники привабливості та цінності його території на рівні національного статусу. Структурно-функціональна організація нашої установи визначається її площею понад 31 тис. га, функціональним зонуванням, напрямками діяльності колективу та вирізняється своєю унікальністю, яка поєднує природні комплекси Новгород-Сіверського Полісся, 44 об`єкти та пам`ятки археології. Особливо приваблює відвідувачів парку всесвітньо відома Мезинська палеолітична стоянка, на розкопі якої з 1965 р. працює Мезинський археологічний науково-дослідний музей імені В.Є. Куриленка – єдиний в Україні сільський музей такого рівня.

Фахівці парку при здійсненні екологічної освіти найбільшу увагу приділяють роботі з дітьми та учнівською молоддю. Більшість еколого-освітніх заходів, що проводяться фахівцями з екологічної освіти, присвячені екологічним датам, а саме: Міжнародного дня біорізноманіття, Всесвітнього дня охорони навколишнього середовища, Всесвітнього дня захисту озонового шару, Всесвітнього дня вторинної переробки тощо, Всесвітнього дня водно-болотних угідь та ряду інших.

Значну просвітницьку екологічну діяльність серед громадськості Мезинський НПП здійснює на власних інтернет-ресурсах: офіційному сайті парку та сторінці в мережі Facebook. Така діяльність в інтернет мережі дає змогу не лише поширювати інформацію екологічного спрямування, але й через висвітлення різноманітних заходів налагоджувати зворотний зв'язок з аудиторією.

Мезинський парк сьогодні є одним із осередків екологічного, сільського й зеленого відпочинку в Чернігівській області.

Більшість території парку є придатною для пішохідного, кінного прогулянкового туризму, є перспективи розвитку велосипедних, водних маршрутів. Оцінка кліматичних умов для рекреаційно-туристичної діяльності парку є досить високою, що засвідчує сприятливий фон для розвитку різноманітних видів рекреаційної діяльності.

Не зважаючи на воєнний стан у країні і на сьогодні пріоритетним для парку залишається створення комфортних умов для рекреаційного відпочинку та оздоровлення відвідувачів парку, збереження та відтворення природних комплексів, проведення еколого-освітньої діяльності серед широких верст населення.

Напередодні професійного свята, однозначно можна стверджувати, що здобутки парку сьогодні – це результат клопіткої злагодженої роботи всіх структурних підрозділів установи: науково-дослідного відділу, відділу еколого-освітньої роботи та рекреації, відділу державної охорони, Хотинського та Рихлівського природоохоронних науково-дослідних відділень, фінансово-економічного та господарського відділів, які сумлінно працюють над створенням іміджу парку.

Володимир Сидоренко,

в.о. директора Мезинського національного природного парку, с. Деснянське


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

© 2025 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/