Аналітики Чернігівського відділення Мережі ЛЖВ проаналізували закупівлі закладів охорони здоров’я області. Загалом, медичні заклади провели уже 4 786 тендерів, 3560 з яких завершено. Очікувана вартість останніх – більше 507 млн. грн. (507 523 223 грн).
Відсоток ефективності використання електронної системи закупівель складає близько 74%. Сума підписаних договорів при цьому становить понад 465 млн. грн.
У середньому економія складає 12,27% за середньої кількості учасників 1,71. Найбільший відсоток економії серед медичних закладів регіону становить 27,74% у КЗ «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Борзнянської районної ради. У трійці лідерів також знаходяться Державний заклад «Вузлова поліклініка станції Бахмач Південно-Західної залізниці — 27,63% та КЗ «Носівська центральна районна лікарня» -25,84%.
Більше 62% усіх закупівель – допорогові. Кожна четверта закупівля – звіт про укладений договір. При цьому закупляли здебільшого медобладнання та фармацевтичну продукцію, а також продукти харчування.
Загалом заклади охорони здоров’я Чернігівської області провели 893 закупівлі медичних товарів загальною очікуваною вартістю 213 322 663 грн., з яких 625 закупівель пройшли за конкурентними процедурами.
ТОП-3 найдорожчі закупівлі
Лідером цього рейтингу став Чернігівський обласний онкологічний диспансер. Він закупив апаратура для радіотерапії, механотерапії, електротерапії та фізичної терапії за 57.5 млн. грн. Другу і третю сходинку посіла Чернігівська обласна лікарня з закупівлями на 22.8 і 12.2 млн. грн.
ТОП-3 найбільших постачальників
Найбільшими постачальниками медичних товарів у регіоні є:
— КП «Ліки України» Чернігівської обласної ради, які взяли участь у 183 тендерах, з яких у 60 стали переможцями.
— ТОВ «БАДМ-Б» взяло участь у 96 закупівлях, з яких перемогло у 37.
— ТОВ «Фармєдіс» має 48 тендерів із перемогою у 24.
Обсяги переможних пропозицій цих трьох учасників сягають понад 17 млн. грн.
Загалом аналітики спостерігають позитивну тенденцію медичних закладів Чернігівської області до проведення конкурентних тендерних процедур, хоч поки Prozorro використовують недостатньо ефективно.
Інститут аналітики та адвокації
Довідково: Дослідження здійснено за допомогою професійного модуля аналітики bipro.prozorro.org станом на 4 жовтня 2017 року у рамках проекту у рамках проекту «Посилення спроможності регіональних представництв Мережі у здійсненні моніторингу та аналізу державних закупівель у сфері охорони здоров’я на регіональному рівні», який здійснюється ГО «Інститут аналітики адвокації» за підтримки БО «Всеукраїнська мережа ЛЖВ».