Представники чернігівських медіа пройшли навчання з надання домедичної допомоги, організоване регіональним хабом Інституту масової інформації «Медіабаза Чернігів».
Тренерка Наталія Жукова ознайомила учасників з алгоритмом MARCH, який може застосовуватися цивільними у надзвичайних ситуаціях:
· M — виявлення критичної кровотечі та її зупинка (накладання турнікетів, тампонування);
· A — перевірка дихальних шляхів постраждалого;
· R — огляд грудної клітки, запобігання пневмотораксу;
· C — контроль інших кровотеч, перевірка цілісності тазу;
· H — огляд голови та очей, запобігання переохолодженню.
За словами Наталії Жукової, у випадку масивної кровотечі людина може втратити життя за 40 секунд, тому швидке реагування — критично важливе.
Окрім медичної частини, учасники тренінгу дізналися, як правильно діяти під час обстрілів, куди безпечніше сховатися та як орієнтуватися у зруйнованих приміщеннях. Зокрема, тренерка порадила у темряві чи диму рухатися вздовж стіни — це допоможе знайти вихід.
Аби не нашкодити собі чи потерпілим під час надання домедичної допомоги Наталія Жукова радить опиратися на наказ №441 Міністерства охорони здоров’я. З початку повномасштабного вторгнення туди були внесені зміни відповідно до дій під час воєнного стану.
Наприкінці навчання всі учасники отримали сертифікати про проходження курсу з домедичної допомоги в умовах бойових дій і воєнного стану.
Нагадаємо, Медіабази — це мережа регіональних хабів для журналістів, які Інститут масової інформації створив восени 2022 року для підтримки роботи незалежних медійників в умовах повномасштабної війни Росії проти України. У медіабазах медійники можуть безоплатно отримати захисне обладнання, пройти тренінги, попрацювати зі світлом й інтернетом тощо.