«Заблоковані різними країнами світу активи росії в жодному разі не можуть бути повернуті державі-агресору, а мають бути спрямовані на відновлення України», — Майкл МакФол.
Тут навчалися засновники великої кількості компаній, без яких неможливо уявити нинішній світ сучасних технологій – від Google та Yahoo! до Hewlett-Packard та Cisco.
Тому досвід спілкування з представниками Стенфордського університету є неоціненним.
Під час нинішньої поїздки до США вдалося поспілкуватися не просто з репрезентантами Стенфорду, а й особами, які певною мірою являють собою обличчя самого університету. Одним з них був Майкл МакФол – американський дипломат, помітна фігура у зовнішній політиці США, колишній випускник закладу, а нині – професор політичних наук Центру з питань демократії, розвитку та верховенства закону при Стенфордському університеті.
Під час зустрічі Майкл МакФол, який є гарячим прихильником України та нині разом із керівником Офісу українського президента Андрієм Єрмаком очолює Міжнародну робочу групу щодо санкцій проти Росії, дипломат виклав свою візію глобальної протидії російській агресії та допомоги Україні.
Він наголосив на тому, що заблоковані різними країнами світу активи росії в жодному разі не можуть бути повернуті державі-агресору, а мають бути спрямовані на відновлення України. А ще відзначив, що зараз надзвичайно важливо зосередитися на пошуку усіх російських активів, прихованих в країнах цивілізованого світу та забезпечити дієвий механізм виконання санкцій проти росії, щоб новітні технології та товари подвійного призначення, які можна використати для виробництва нової зброї, не змогли потрапляти до країни-агресора.
На переконання МакФола, кожна російська компанія й фізична особа, яка працює в росії, має відчути на собі наслідки запроваджених санкцій – і це є одною з головних цілей тих зусиль, які мають докладати дипломати та уряди західних країн.
Дмитро Іванов,
спеціально для видання bilahata.net