Среда, 11 декабря 2024   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно

«Сіверські вікінги» — фестиваль у Чернігові здивував масштабом і видовищем 


Вікінги на Чернігівщині?! Так!

Це не вигадки, не байки, а історичний факт, адже в нашій області під час розкопок, зокрема, в урочищі Коровель під с. Шестовиця (Чернігівського району) археологи знайшли бойові сокири, мечі, наконечники списів, кинджали, прикраси й побутові речі скандинавського походження. Вочевидь, там було поселення вікінгів, які перебували на службі у князя.

Тож тематика фестивалю, що відбувся у Чернігові на березі Десни за Технологічним університетом 15-16 липня, пов’язана з історичним періодом IХ-  ХІV ст. Засновником фестивалю є народний депутат Олег Купрієнко.

вікінги-чернігів (1)
На фестивалі середньовічної культури та історичного фехтування «Сіверські вікінги» можна було побачити, як оживає історія, як лицарі в обладунках, стилізованих під старовину, змагалися у майстерності та спритності, бажаючі побули свідками на турнірі лучників, потримали в руках давню зброю, а також приміряли елементи одягу й прикраси.
Програма була розрахована насамперед для тих, хто цікавиться середньовічною культурою, традиціями, ремеслами, жителів і гостей Чернігова – насичена програма з видовищними поєдинками, конкурсом історичного костюму, турніром лучників, різнобарвним ярмарком і майстер-класами.

Зокрема, в перший день фестивалю відбулися бої «12×12», турнір «Щит-Меч» (в тому числі, за участю дівчат!), майстер-клас з історичних танців і вистава від відомого ТеатруAl’entrada, професійні поєдинки лицарів, а також драйвовий концерт рок-фольк гуртуFRAM, добре відомого і популярного серед реконструкторів. А насамкінець – фаєр-шоу від однієї з найкращих чернігівських команд KRONOS і «гітарник» біля вогнища до самого ранку.

вікінги-чернігів (4)Наступного дня відбулися не менш цікаві командні бої «5×5», знову ж таки, майстер-клас з історичних танців, кінне шоу за участю козаків з «Соколиного хутора», яких згуртував Микола Череп, а також фінальне нагородження переможців турнірів. Упродовж двох днів фестивалю його гості та всі бажаючі змогли взяти участь у майстер-класах з рукоділля, виготовлення посуду та ляльок-мотанок, прикрас чи елементів середньовічної зброї, ковальства, шиття, плетіння мандал, створення оберегів тощо. Кожний, хто побував на цьому святі, занурився в атмосферу середньвіччя, відчув його побутові особливості. Такий активний і пізнавальний відпочинок цікавий як дорослим, так і малечі.

—  Подібні заходи сприяють популяризації Чернігова як міста легенд, міста з тисячолітньою історією, цікавого для різних категорій туристів, — відзначає член оргкомітету Андрій Купрієнко. – Так, засновником фестивалю є народний депутат Олега Купрієнко, але це його ініціатива як приватної особи, він це робить для чернігівської громади, для розвитку туризму. Адже добре відомо, що подібні фестивалі історичної реконструкції приваблюють чимало гостей з інших міст і регіонів України. Вони селяться в наших готелях, харчуються в кафе і ресторанах, замовляють екскурсії та транспортні послуги, купують сувеніри, тобто розвивається сфера малого та середнього бізнесу, місто отримує «живі гроші» й хорошу рекламу.

У турнірах взяли участь представники більш ніж 10 клубів історичного фехтування та лучники з Києва, Харкова, Сум, Запоріжжя, Вінниці, Кам’янець-Подільського, загалом близько 50 бійців і 30 стрільців. До Чернігова приїхали навіть переможці проекту «Битва націй»! Загальна кількість учасників, які відтворювали історичні костюми, побут і ремесла словяно-варязького періоду, за словами членів оргкомітету, сягнуло 150 осіб. Це значно більше, ніж було торік.

вікінги-чернігів (5)Підготовка до фестивалю «Сіверські вікінги-2017» розпочалася одразу після закінчення минулорічного. Він внесений до міжнародного календаря подій, тож можна очікувати що наступного року він стане ще привабливішим своїм розмаїттям.

Партнери фестивалю «Сіверські вікінги»: в кафе «БлінЧики»,  кафе «Філіжанка», «РокАтрибутика», (ТЦ «Акваріум»), магазин «Адреналін» та інші.

Члени оргкомітету фестивалю: Андрій Купрієнко – координатор проекту; Марія Старкова — організатор лучного турніру; Олексій Бубен — відповідальний за матеріально-технічну базу фестивалю та Ольга Геращенко – відповідальна за розважальну програму.

вікінги-Чернігів-2017Офіційна інформація цьогорічного фестивалю та всі новини можна знайти тут: https://www.facebook.com/groups/sivervikings/


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

© 2024 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/