В давнину цю рослину використовували на території сучасної України для виготовлення ліків від різних хвороб та від укусів змій. Також цій рослині приписувалиась магічна сила «відкривати» скарби". Напевно, що через це її називали саме так: ключ-трава.
Цього року символом природно-заповідної справи обрано рідкісну реліктову папороть – вужачку звичайну. Рослину, що збереглась впродовж мільйонів років еволюції і дотепер зростає на теренах нашої держави – її можна зустріти на території ландшафтного заказника загальнодержавного значення «Рихлівська дача» в Мезинському Національно-природному парку.
«Квітка» цієї папороті непоказна та неяскрава, але прадавня і загадкова, як наша природа, а «квітує» якраз на Івана Купала. Форма листка нагадує зміїний язик або ключ, тому в народі цю рослину називають ще й ключ-травою. Три століття тому листки рослини використовували для виготовлення мазі проти укусів змій відповідно до тодішнього медичного правила: «Подібне лікується подібним». Цій папороті також приписувалася магічна здатність «відкривати» скарби.
Ця рослина уособлює волю до життя та потребу у збереженні чутливих до людського втручання, але таких потрібних для людини природних лучних екосистем. Охороняючи рідкісну рослину ми охороняємо природу, а зберігаючи природу, як основу нашого буття – ми бережемо нашу країну. Тому, враховуючи складний і відповідальний період у державі, девіз цього року – «Збережемо природу – збережемо Україну!»
Ми закликаємо всіх берегти природний спадок, наше природне багатство – природно-заповідний фонд України!
Василь ПЕТРОВ, Мезинський Національно-природний парк, Коропський район
УВАГА МОБІЛІЗАЦІЯ ПРОТИ КОРУПЦІОНЕРІВ! РЕСУРС habaram.net ЗБИРАЄ ДАНІ ПРО ВСІХ ХАБАРНИКІВ