Тариф на тепло у багатоквартирних будинках зменшиться, оскільки з тарифу буде виключена інвестиційна складова на встановлення лічильників та плата за їх подальше обслуговування. У платіжках буде по-пунктах розписано за що платить споживач.
Про це зауважив у блозі Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Геннадій Зубко, коментуючи введення в дію Закону «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання».
За його словами, на початку опалювального сезону в Уряді не очікують проблем із формуванням платіжок. «До затвердження методики розподілу, нарахування буде здійснюватися за старими правилами. У той же час співвласники можуть обрати порядок розподілу відповідно до положень Закону. До лютого 2018 року має відбутися перехід до розподілу за новими правилами», — каже Зубко.
Він повідомив, що будинкові вузли комерційного обліку буде встановлювати постачальник. «За Законом постачальник має на це один рік. Проте, споживач або органи місцевого самоврядування можуть встановити лічильники самостійно, а лічильник у квартиру – споживач. За Законом останній має на це три роки», — вважає Геннадій Зубко.
Він наголосив, що головна зміна, визначена Законом, полягає в тому, що платежі будуть не в тарифі, а окремою сумою в платіжці. «Отже, тариф зменшиться. За встановлення лічильника треба буде заплати один раз, а далі сплачувати лише за його обслуговування чи заміну. Тепер споживачам, які встановили собі лічильник, продовжують виписувати платіжки за тарифом, до якого і надалі включаються кошти на встановлення лічильника», — зауважив урядовець.
«Отже, за законом встановлення, оснащення оплачує споживач або органи місцевого самоврядування. Обслуговування та заміну лічильника оплачує споживач. Також ці суми будуть розстрочені на 5 років. Тому сплата за місяць на квартиру складатиме 6-12 гривень, тобто не більше 1% суми рахунку», — каже Зубко.
За його словами, Закон зобов’язує постачальні компанії встановити лічильники споживачам, а після встановлення – взяти на абонентський облік. Також постачальні кампанії повинні будуть взяти на облік лічильники, придбані та встановлені мешканцями. На його думку, міські голови можуть виділити кошти з міського бюджету на встановлення як будинкових, так і квартирних лічильників, адже більшість теплопостачальних підприємств є комунальними.