Воскресенье, 24 ноября 2024   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно
Лауреати Міжнародної мистецької премії  імені Сергія Васильківського

Лауреати Міжнародної мистецької премії імені Сергія Васильківського


Міжнародну мистецьку премію імені видатного українського художника Сергія Васильківського (1854—1917) заснували міжнародна громадська організація «Чумацький віз» із Волині та об’єднання українських літераторів «Криниця» із Придесення.

Премію заснували з метою гідного вшанування Сергія Васильківського, активної популяризації в Україні і за кордоном талановитих сучасних художників, наукових досліджень мистецтвознавців та публікацій письменників і журналістів, присвячених мистецтву.

Сергій Іванович Васильківський – український живописець, пейзажист, баталіст. Його дід-чумак, який походив із козацького роду, привив молодому Сергієві інтерес до української старовини, а мати – любов до народних пісень. Навчався в Академії мистецтв. За картини, в яких передав чарівність української природи, одержав золоту медаль і можливість вдосконалюватися за кордоном.

Він жив у Франції, багато працював та виставляв свої твори в Паризькому салоні. Подорожував Англією, Іспанією, Італією, Німеччиною, Південною Африкою. Ці мандри зміцнили намір художника спрямувати свій талант на розвиток українського мистецтва.

Козак. Малюнок Сергія Васильківського

Сергій Васильківський – автор таких відомих картин, як «Козача левада», «Козачий пікет», «Сторожа Запорозьких Вольностей», «Козача гора», «Козак в степу. Тривожні ознаки».

Його називають «поетом українського малярства» за чарівну ліричність пейзажних та історичних творів. Він – автор відомого портрета Тараса Шевченка. Художник залишив після себе гідний набуток – близько трьох тисяч робіт.

Отже, за рішенням авторитетного міжнародного журі, лауреатами почесної нагороди – Міжнародної мистецької премії імені Сергія Васильківського – нині стали:

1. Художник Ярослав Савчин (Івано-Франківська обл.) – за цикл живописних творів «Карпатські фрески»;

2. Письменники, журналісти Тетяна і Сергій Дзюби (м. Чернігів) – за популяризацію кращих надбань українського мистецтва;

3. Доктор мистецтвознавства, україніст Петр Каліна (Чехія, м. Брно) – за значну творчу діяльність;

4. Науковець, підприємець, інвестор Володимир Хоменко (м. Київ) – за визначну благодійну та громадську діяльність, популяризацію мистецтва.

Щиро вітаємо лауреатів!

Генрі Ягодкін,

Заслужений художник України, голова міжнародного журі, м. Київ


Комментирование закрыто

© 2024 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/