Пятница, 22 ноября 2024   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно
«Лагідне» молоко виготовлене на Чернігівщині надійшло у продаж

«Лагідне» молоко виготовлене на Чернігівщині надійшло у продаж


На Ічнянському заводі сухого молока і масла в Чернігівській області запустили першу в Україні лінію з виготовлення низько-алергенного молока А2.

До офіційного запуску лінії з розливу та фасування такого молока проведена кропітка робота, яка тривала не один рік.

Тож довготривала спільна співпраця між Ічнянським заводом сухого молока та масла й Сумським національним аграрним університетом не пройшла марно. Адже саме в цьому університеті розробили унікальну технологію виготовлення молока А2 і вперше в Україні запущено процес з його випуску в Ічні.

Вже відсьогодні інноваційний продукт жителі Чернігівщини зможуть придбати в торговельній мережі та спробувати на здоров`я.

Сподіваємося, що нове молоко, яке розробники охрестили як «янгольське» або «лагідне», сподобається споживачам, власне як і сухі натуральні вершки та відмінної якості масло, що також виготовляються на цьому підприємстві.

А починалося все з ініціативи, яку активно підтримав генеральний директор господарства «Ічнянське», що постачає молоко для заводу, Віктор Кияновський. Запропонували ідею науковці Сумського національного аграрного університету, суть якої полягала у відокремленні корів з генотипом А2, які і дають те саме «янгольське» молоко. При дослідженні стада, виявили, що майже половина корів мають потрібний генотип.

«Цей проєкт ми почали у 2020 році і рік працювали над посиленням стада, використовуючи запліднення биками А2. Зараз маємо 330 корів з генотипом А2, які утримуються окремо на кормах власного виробництва. Плануємо, що десь через 4 роки повністю перейдемо на виробництво молока А2. Це молоко екстракласу, що має підвищений вміст білків та жирів», — пояснює головний технолог ПОСП «Ічнянське» Володимир Овчаренко.

Над розробкою та випуском такого молока працювали не лише науковці  Сумського національного аграрного університету а й  Національного медичного інституту ім. О. О. Богомольця.

«У світі дослідження з виявлення корів з генотипом А2 почалися ще у 2000 році. Однак, українці до сьогодні мали обмежений доступ до такого молока. У 2020 році ми почали наукові дослідження і виявили, що серед корів різних порід є різний відсоток особин з генотипом А2. У середньому він складає від 15 до 75% поголів'я. Такі корови повинні утримуватися окремо Але визначити, яка корова має білок А2, а яка А1 можна лише методом генотипування. Тож у цьому нам допомагали колеги з Інституту Богомольця. Ічнянський молокозавод повністю виконавці умови, тож сьогодні ми можемо запустити першу промислову лінію і безпечне молоко буде доступне кожному», — пояснив ректор СНАУ Володимир Ладика.

Чому ж варто обирати саме молоко А2? На це питання відповідає фахівець у галузі генетики, доктор медичних наук, завідувач відділу Інституту фізіології ім. О. О. Богомольця Віктор Досенко: «Це молоко лагідне. Особливо у старшому віці, навіть для людей, які чутливі до лактози, бо це молоко є еволюційним. Всі тварини — яки, буйволи, кози, верблюди — мають молоко А2. І саме до такого молока ми маємо повернутися, щоб не мати проблем зі здоров’ям».

Отже першість у промисловому виробництві корисного продукту належить Ічнянському заводу сухого молока та масла. Директор підприємства Володимир Довгопол розповідає про те, як виготовляється цей важливий продукт.

«Унікальність нашого виробництва в тому, що ферми, з яких надходить молоко, знаходяться за кілька кілометрів від заводу, тож вже за годину після доїння молоко потрапляє на переробку, а отже воно 100% свіже. Для виробництва молока А2 ми придбали спеціальне обладнання на якому свіже молоко охолоджується та пастеризується. Пастеризація відбувається за 92% — це температура, яка дозволяє позбавитися шкідливих бактерій та зберегти поживну цінність молока», — пояснює Володимир Довгопол.

За його словами, завод може забезпечити виробництво 2000 пакетів за 4 години. Цього достатньо, щоб молоко А2 з’явилося на полицях місцевих мереж Чернігівської та Київської області. Наразі також ведуться перемовини з продуктовими мережами інших областей, зокрема, Сумщини.


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

© 2024 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/