Четверг, 9 января 2025   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно

Кремлівських злочинців історія нічому не навчила!


Landscape1 жовтня 1946 року в Нюрнберзі був проголошений вирок Міжнародного військового трибуналу, що засудив головних військових злочинців нацистської Німеччини. Це був один з найбільших судових процесів в історії людства. Вперше на лаві підсудних опинилися лідери, які зробили злочинною цілу державу.

У початковий список обвинувачених увійшли 24 представники вищого військово-політичного і партійного керівництва Німеччини. Звинувачення включали такі категорії: плани нацистської партії; злочини проти миру, воєнні злочини, злочини проти людяності. Нюрнберзький трибунал встановив, що обвинувачені протягом низки років до часу капітуляції Німеччини брали участь у плануванні, підготовці, розв’язанні та веденні агресивних воєн, які також були війнами, що порушували міжнародні договори, угоди і зобов’язання. Також обвинувачені проводили політику переслідування, репресій і винищення ворогів нацистського уряду: як у Німеччині, так і на окупованих нею територіях.

11 нацистських лідерів було засуджено до смертної кари через повішання, більшість інших отримали тривалі строки тюремного ув’язнення.

Кремлівське керівництво погано засвоїло уроки історії. Так само, як і нацисти, путінський режим спекулює гаслами «захисту співвітчизників», «повернення ісконних територій» та розв’язує агресивні війни. Наступною після Грузії стала Україна. На окупованих територіях незгодні стають жертвами вбивств і ув’язнення, тисячі змушені тікати зі своїх домівок.

Керівництву Російської Федерації варто нагадати, що Нюрнберзький трибунал відбувся не відразу. Спочатку Гітлер безкарно окупував Австрію і розчленував Чехословаччину. Потім демократичні держави вирішили покласти край нацистській агресії, але для цього знадобилося майже 6 років тотальної війни. Агресор може деякий час радіти, але він дочекається заслуженої кари. Лише від російського народу залежить, чи знадобиться для цього воєнна капітуляція Російської Федерації.

Максим Майоров, Український інститут національної пам’яті


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

© 2025 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/