Саме такою є книга журналістки Інеси Фтомової «За два-три тижні до перемоги», яку презентували в Чернігівській міській бібліотеці ім. М. М. Коцюбинського.
Цей зворушливий щоденник воєнного часу, по суті, поєднав дві війни. Нинішню, яка 24 лютого 2022 року почалася з повномасштабного вторгнення, та спогади батька Інеси, якого Друга світова застала 13-літнім підлітком.
![](https://speckor.net/wp-content/uploads/2024/01/Ftomova-prezentatsiya-5.webp)
Інеса під час облоги відчула весь той жах, який летів і падав на Чернігів, коли тремтів і хилитався будинок, не було води, світла, тепла... І, перебуваючи в укритті багато часу, вона в маленькому блокнотику майже щодня занотовувала кілька рядків, які читала потім, коли в місті вже була тиша, а далі все розгортувалося в яскраві спогади й лягало рядками на екран нотебука.
Тоді ж, в укритті, Інесі спало на думку, що спогади тата з нею вже 10 років... А раптом – ракета і не стане домівки, і втратиться назавжди щирий батьків щоденник...
![](https://bilahata.net/wp-content/uploads/2024/01/Ftomova-prezentatsiia-2.webp)
Тому після зникнення з Чернігівщини окупантів Інеса взялася за обидві частини книги.
І все склалося дуже правильно. Адже два щоденники – це реальні, найправдивіші розповіді від першої особи. Саме за такими книжками вивчатиметься історія. А ще книга Інеси Фтомової – талановита, позитивна, вона дарує надію...
![](https://bilahata.net/wp-content/uploads/2024/01/Ftomova-prezentatsiia-3.webp)
На нашій Чернігівщині вийшли з друку й інші книги про сучасну війну, бойові дії, облогу та окупацію. Усі вони різні та мають правдивий погляд на події від своїх авторів. Це пережитий досвід, справжні історії нашого часу, які дуже важливі й для сьогодення, і для нащадків.
![](https://bilahata.net/wp-content/uploads/2024/01/Ftomova-prezentatsiia-4.webp)
До речі, незабаром щоденник «За два-три тижні до перемоги» буде доступним для читачів на абонементі бібліотеки ім. М.М. Коцюбинського.