Ні, це не жарт, це реалії життя бобровичан на Чернігівщині. З настанням літнього періоду мешканці міста Бобровиця, які мають централізоване водопостачання, нарікають, що не можуть вдень їсти зварити, одяг попрати, ба більше – руки помити.
З крана ледь цвіркає, або, як це трапилося минулими вихідними, води взагалі немає. Після засушливих суботи та неділі терпець урвався і люди забили на сполох. У когось маленькі діти, хтось приїхав з добових на електричці, яка влітку нагадує сауну, і хоче помитися. Та що тут душею кривити: містяни, у яких внутрішні туалети, елементарно не мали змоги справити нужду. Обурювалися спочатку в соцмережах, мовляв, досить поливати городину, бо самі «засохнемо»… Коли ж другий день поспіль в кранах було сухо, почали збирати підписи. Звернулися і до газети «Чернігівщина», аби керівництво комунального підприємства, яке займається водопостачанням і водовідведенням, публічно дало пояснення таким незручностям.
«Ми написали колективне звернення, зібрали підписи, бо постачальник цих послуг не справляється зі своїми прямими обов’язками, – обурюється Наталія Ткаченко, показуючи лист до керівництва із підписами бобровичан. – Ця проблема не нова. Вона повторюється щорічно. А цього року навіть загострилася, бо воду взагалі почали відключати на цілий день. Боротися у такий спосіб із несанкціонованим поливом городів та присадибних ділянок неприпустимо. Заручниками стають ні в чому не винні люди, яким згідно із законодавством та умовами договорів виконавець зобов’язаний забезпечити своєчасність, безперервність та відповідну якість надання комунальної послуги. Відповідно до ст. 16 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» надання комунальних послуг здійснюється безперервно, крім часу перерв на проведення профілактичних, ремонтних робіт, або ж у зв’язку з усуненням аварії. Які причини у нас? Ніхто нічого не пояснює…».
Послуги водопостачання та водовідведення у Бобровиці надає комунальне підприємство «Міськдобробут». Директор Вячеслав Гусак прокоментувати ситуацію погодився одразу.
– Вячеславе Івановичу, чому бобровичани у такий спекотний період лишилися без води?
– Поясню, насамперед, чому цими вихідними не було води. А вже потім поговоримо про перебої… Аномальна спека призвела до того, що станції захисту насосів не витримали цього температурного режиму і почали вибивати. Я особисто зібрав колектив, поїхали на водонапірну вежу. Розбиралися довго, і тільки після того, як конструктор все перепрограмував, проблему вирішили. Щодо перебоїв з водою. Ми маємо три свердловини, до яких підключено три насоси. Але ми не можемо їх включити одночасно, тому що система енергозабезпечення зроблена таким чином, що від роботи на всю потужність згорить електролічильник.
– Але ж цю проблему треба вирішувати. Люди чекають на якісні послуги від комунального підприємства, з яким уклали договір…
–Ми вже цим займаємося. Із ФОП Марійко (надає послуги з електромонтажних робіт, – Авт.) уклали угоду. Днями ми придбаємо потужний лічильник, який Марійко нам замінить. Тоді можна буде ввести в експлуатацію і четверту свердловину. Маємо новий сучасний насос італійського виробництва, який нещодавно придбали за 300 тисяч гривень. При такому розкладі безперебійна подача води буде гарантована. Але хотілося б, щоб і люди були відповідальними у свою чергу. Не поливали городи день і ніч. Не мили автівки, щоб аж через дорогу вода текла… Наразі ми перевиконуємо допустиму норму добування води зі свердловини майже у три з половиною рази…
– Чи проводить водоканал перевірки щодо необлікованого водопостачання для поливу, незаконних врізок та самовільного підключення абонентів до водогону?
– Боремося, але доки люди самі не почнуть зважено мислити, будуть і надалі ігнорувати режим поливу, думати лише про свої потреби, проблем не уникнути. Я розумію, спека шкодить і людям, і рослинам. Та все ж потрібно пам’ятати, що вода – це наше багатство, тому її слід використовувати мудро і раціонально.
Сніжана Божок, фото автора