Воскресенье, 24 ноября 2024   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно

Інтереси місцевого самоврядування у ВР вдалося відстояти


самоврядування 2Фракції «Батьківщина» вдалося відстояти інтереси місцевого самоврядування при ухваленні Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо організації проведення перших виборів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів (№3008).

Про це на брифінгу повідомив член фракції, голова парламентського Комітету з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування Сергій Власенко.

«Законопроект дуже складний, оскільки у первинній редакції, поданій до Верховної Ради, він руйнував систему місцевого самоврядування в частині створення добровільного об’єднання громад і створення нових громад. Зокрема, пропонувалося, щоб наприкінці процедури створення нову громаду затверджував Кабінет Міністрів України, що є абсолютно неприпустимим і є втручанням з боку уряду в структуру органів місцевого самоврядування», – зазначив він.

За словами Власенка, лише внаслідок наполегливої позиції фракції «Батьківщина» вдалось цю норму прибрати.

«Така процедура буде наступною: обласна державна адміністрація готує проект перспективного плану, який затверджується обласною радою. І після цього громади, які повинні об’єднатись згідно з перспективним планом, подають проекти своїх рішень до обласної державної адміністрації, яка їм дає висновок про те, що це об’єднання відповідає перспективному плану. Потім самі громади приймають рішення про об’єднання, яке є остаточним і яке не потребує жодного затвердження», – зазначив народний депутат, пояснюючи положення нового закону про процедуру створення громад.

Він також зауважив, що якщо громада хоче провести вибори, вона звертається з листом до ОДА, яка зі свого боку звертається з листом до Центрвиборчкому, і ЦВК призначає перші вибори в громаді.

«До останнього були дискусії щодо того, хто звертається до ЦВК – власне новостворена громада чи ОДА? Блок Петра Порошенка і Народний фронт вимагали ще включити затвердження рішення громад про об’єднання з боку ОДА, але це нам вдалося відстояти в результаті чого і був знайдений такий компроміс, який не можна назвати повною перемогою місцевого самоврядування, але це спрощує ту процедуру об’єднання громад, яка є недосконалою, порівняно з тим законом, який існував досі», – пояснив Власенко.

Водночас голова парламентського комітету вважає неприпустимим те, в який спосіб і як розглядався цей закон.

«По-перше, з невідомих причин цей закон потрапив не до профільного Комітету з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування, а чомусь до Комітету з правової політики, як і всі складні законопроекти. По-друге, цей законопроект пропонувалося розглянути за півтора дні, але мені здається, що цей законопроект є настільки важливим, тонким, що до його розгляду потрібно було підійти більш фахово, а не підмінювати реальну професійну жваву дискусію улюлюканням, криками і слоганами», – зазначив Сергій Власенко.

«Саме для того, щоб примусити великі фракції коаліції виконувати Регламент ВР, виконувати Коаліційну угоду в інтересах українських громадян, а не ухвалювати закони в інтересах купки людей, «Батьківщина» і залишилась в коаліції. Доки у нас будуть можливості впливати на процеси прийняття рішення, коли у нас будуть можливості вказувати парламенту і уряду на ті помилки, які ними робляться, наша фракція залишатиметься в коаліції», – заявив народний депутат.

Світлана СОКОЛ


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

© 2024 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/