13 грудня в Чернігівському літературно-меморіальному музеї-заповіднику М. М. Коцюбинського відбувся великий бардівський концерт — своє 5-річчя відзначав Чернігівський клуб авторської пісні і поезії «Трамонтана» під керівництвом журналістки і співачки Наталії Потапчук.
Власними піснями вітали «Трамонтану» відомі чернігівські барди Олександр Свириденко та Дмитро Нечай, талановитий автор і друг клубу з села Марківці Бобровицього району Юрій Гусарук. З Ріпкиського району на свято завітали Тарас Тарасенко з Любеча та"людина-оркестр" Сергій Хололеєнко з Горностаївки. Експресивні вірші читав чернігівський художник і поет Володимир Кравченко.
Від імені музею М. Коцюбинського вітальні слова, приправлені власними поезіями, виголосив науковий співробітник Олександр Мельниченко. Він же забезпечив і технічний супровід святкового заходу, за що трамонтанці були дуже вдячні.
Загалом у концерті, який тривав три години, взяло участь майже 20 авторів-виконавців і поетів. Усі дарували присутнім свої кращі твори. Юрія Гусарука, який нещодавно повернувся з АТО, запросили на сцену двічі. За другим разом він заспівав пісню, написану ним під враженням війни зі щирою вірою в перемогу.
Після концерту був великий святковий торт, прикрашений гітарою і нотами. П'ять свічок на ньому задула засновник і незмінний керівник клубу, журналістка Наталія Потапчук. За час існування «Трамонтани» вона на громадських засадах організувала і провела 75 (!) творчих заходів. Більша частина з них — це презентації творчості авторів-виконавців і поетів та зустрічі з цікавими творчими людьми. Все інше — 15 виїзних концертів (у тому числі, в обласній лікарні, обласному госпіталі для ветеранів, реабілітаційному центрі для учасників АТО), 8 концертів бардів з інших міст України, Білорусі та Росії, 7 музичних пікніків (це своєрідне «ноу-хау» клубу), організовані виїзди на фестивалі. На останніх барди і поети «Трамонтани» неодноразово ставали переможцями — дипломантами і лауреатами.
Перше засідання творчого об'єднання відбулося 11 грудня 2010 року в чернігівському Арт-клубі обласного навчально-методичного центру культури і мистецтв. Після того в клуб потягнулися люди різних професій і різного віку, молодь і пенсіонери. Його активними членами стали вчителька іноземної мови Лілія Іванішина (авторка гімну і емблеми клубу), програміст Руслан Швед з дружиною Ольгою, архітектор і поетеса Олена Грицюк з родиною, комп'ютерний інженер Олександр Мороз, працівник одного з підприємств Чорнобиля Олександр Дем'яновський, поетеса Ірина Кулаковська, студент Ярослав Седячко, молода мама Анна Вірясова, поет Василь Буднік та багато інших. Своїми у клубі вважають і шанувальників авторської пісні, які постійно відвідують заходи творчого об'єднання.
За 5 років існування клуб «Трамонтана» подружився з рядом культурних закладів і установ Чернігова. Його авторів і виконавців радо приймають відділ мистецтв обласної універсальної наукової бібліотеки імені В. Короленка, Арт-клуб обласного навчально-методичного центру культури і мистецтв, музей-заповідник М. Коцюбинського, військово-історичний музей — відділ Історичного музею ім. В.В. Тарновського та інші. Жодного разу клубові ніде не було відмовлено у приміщенні. Так само клуб не відмовляв на їх запрошення виступити. «Трамонтана» щиро дякує за співпрацю своїм партнерам і вважає, що без їхньої безкорисливої підтримки клуб міг би й не відбутися.
Заходи клубу авторської пісні проводяться виключно у вихідні, всі вони безкоштовні. На засіданнях завжди панує невимушена, доброзичлива атмосфера, в якій творчі люди знаходять розуміння і підтримку, розкриваються і надихаються на нові пісні та вірші. У час буремного, заполітизованого й не надто радісного сьогодення клуб для багатьох став віддушиною, острівцем миру, тепла, спокою і любові. З Днем народження, «Трамонтана»!
Олеся Соловей, шанувальниця бардівської творчості