Молодих курочок приблизно за місяць до очікуваного початку яйцекладки необхідно готувати до цього важливого періоду. Зміни в годівлі проводяться в залежності від результатів контролю їх розвитку. Якщо маса курочок відповідає тій, яка повинна бути в даному віці, то все в порядку. Але якщо вона вища, потрібно зменшити в раціоні частину концентрованих кормів, а об’єм раціону поповнити за рахунок кормів із вищим вмістом сирої клітковини.
Серед зернових віддають перевагу вівсу та ячменю.
Якщо в курочок маса менша, ніж потрібна для конкретного віку, до раціону додають корм із вищим вмістом азотистих речовин (білків).
В обох випадках потрібно простежити за тим, як зміна раціону вплинула на розвиток, стежити за початком появи ознак статевої зрілості (ріст гребенів, їх почервоніння, формування хвостів і збільшення черевної порожнини), після чого починається яйцекладка. Господарі повинні бути зацікавлені в тому, щоб початок яйцекладки відповідав закінченню розвитку курочок.
Молоді курочки, які розвиваються при недостатній або надмірній годівлі, будуть малопродуктивними курми, їх яйценосність буде нижчою від середнього рівня.
Тетяна ТКАЧ, завідувачка відділу лікувальних та лікувально-профілактичних робіт обласної держлікарні ветмедицини