Ще одна важлива зустріч під час відрядження в США відбулася з відомим в Україні філософом, політологом та економістом, професором Стенфордського університету Френсісом Фукуямою.
Фукуяма – активний прихильник євроінтеграції України та її вступу до НАТО, адже вважає, що тільки таким чином в осяжному майбутньому ми зможемо захиститися від російських зазіхань.
Також, на його переконання, підсумки війни України з росією, матимуть глобальні наслідки: вони вплинуть не лише на суто європейські та євроатлантичні процеси, а суттєво позначаться на усій архітектурі світової безпеки. Як приклад Френсіс Фукуяма наводить таку сентенцію: донедавна ніхто не міг передбачити, що Китай потенційно зможе насильницьким шляхом виступити проти Тайваню і повалити демократично обраний уряд цієї країни.
Але тепер такі погрози з боку Пекіна лунають дедалі частіше, тому Західний світ як ніколи зацікавлений у зміцненні своєї ролі щодо протидії авторитарним країнам, починаючи з московського режиму диктатора путіна.
Ще одна вагома теза, висловлена Френсісом Фукуямою в контексті справи громадської організації «Добробат» та взагалі питання відновлення України – це його позиція щодо децентралізації та принципу субсидіарності, згідно з яким завдання повинні розв’язуватися на нижчому, віддаленому від центру рівні, де їхнє вирішення буде значно більш продуктивним.
Тут наші думки практично збігаються, оскільки «Добробат», який працює вже в семи регіонах України, за час свого існування добре вивчив потреби місцевих громад та найбільш дієві методи роботи та ефективного використання коштів на місцях.
Дмитро Іванов,
спеціально для видання bilahata.net