Прес-конференція з нагоди старту XVІ Мандрівного міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA в Чернігові та Чернігівській області.
25 листопада 2019 року о 11:00 год. у Чернігівській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. В. Г. Короленка, проспект Перемоги 41, відбудеться прес-конференція з нагоди відкриття XVІ Мандрівного міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA в Чернігові та Чернігівській області.
В Україні стартував XVІ Мандрівний міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA.
Цього року з жовтня по грудень найцікавіші документальні стрічки про права людини побачать мешканці 22-х областей України, серед яких Чернігівська область.
Цьогорічна тема фестивалю розмірковує над тим, як змінюється наше повсякдення, звички та способи комунікації з появою цифрових технологій, які нові можливості вони відкривають для дослідження реальності й водночас які загрози, пов’язані з контролем та інформаційною безпекою, вони ховають. Переосмислення концепції прав людини в умовах онлайн-виміру стають викликом для правозахисного середовища.
В контексті проведення фестивалю правозахисну складову представляє Всеукраїнська Кампанія проти кібербулінгу, мета якої – зменшення проявів кібербулінгу через інформування суспільства та адвокатування змін до державної політики у сфері прав людини.
Під час прес-конференції організатори фестивалю в Чернігові та Чернігівській області Громадська організація «МАРТ» презентує програму цьогорічного фестивалю в Чернігові та Чернігівській області.
Відкриється кінофестиваль показом фільму «Послухай»/Нідерланди/Тривалість 15 хв.
Іноді життя здається дуже непростим, особливо якщо ви підліток. Не завжди вдається обговорити свої проблеми із друзями чи батьками. На щастя, дитячий телефон довіри у Нідерландах завжди вислухає. «Послухай» побудований на розмовах дітей із телефоном довіри. Одна дівчинка розповідає, що майже весь тиждень проводить сама вдома; іншій сумно, тому що її батьки розлучаються. Хлопчик із центру для біженців хвилюється через майбутнє, а інший хлопчик не хоче бути геєм і сподівається, що ці почуття минуться. Телефон довіри щодня приймає такі дзвінки від дітей, яким немає з ким поговорити. А ще діти телефонують, аби розповісти про своїх домашніх улюбленців, потренуватися перед виступом на «Голос. Діти» або пожартувати…
Рекомендований вік 7+
Участь у прес-конференції беруть:
— Руслана Бурова — виконавча директорка громадської організації «МАРТ»;
— Андрій Волинець — координатор фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA в Чернігові та Чернігівській області;
— Чепурна Ганна – практичний психолог;
— Щербина Наталія – методист з історії, правознавства та географії методичного центру управління освіти Чернігівської міської ради.
В контексті: Мета Мандрівного фестивалю Docudays UA — сприяти популяризації й розвитку документального кіно та підвищенню рівня дотримання прав людини в Україні.
Місія Мандрівного фестивалю Docudays UA – «Ми створюємо можливості для кожної людини в Україні дивитися найталановитіше та найактуальніше документальне кіно з усього світу. Таким способом сприяємо розвитку критичного мислення, формуванню активної громадянської позиції та ставленню до людської гідності як до найвищої цінності. Реалізуючи нашу місію, також сприяємо популяризації й розвитку документального кіно та підвищенню рівня дотримання прав людини в Україні».
Фестиваль — неполітичний і некомерційний.
Організатори: ГО “ДОКУДЕЙЗ”, Українська Гельсінська спілка з прав людини , Херсонський обласний фонд милосердя і здоров’я, ГО “Центр сучасних інформаційних технологій та візуальних мистецтв”.
Партнери: Державне агенство з питань кіно, Міжнародна мережа кінофестивалів з прав людини, Кампанія проти дискримінації Docudays UA.
Організатори у Чернігівській області: Громадська організація «МАРТ» За додатковою інформацією звертайтеся, будь ласка, за телефоном (0462) 774-110.
Мандрівний міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA проходить за підтримки Посольства Швеції в Україні, Посольства США в Україні та програми Culture Bridges, що фінансується Європейським Союзом та здійснюється Британською Радою в Україні в партнерстві з EUNIC – Мережею національних інститутів культури Європейського Союзу.
Комментирование закрыто