Роман Коломоєць із села Мала Загорівка, що на Борзнянщині, зосередився на розведенні та селекціонуванні лише однієї породи – німецького строкача, або німецького строкатого велетня.
«Чому саме ця порода?» – запитую у кролівника.
«Мене влаштовує те, що вони гарні мамки. Це – перше. По-друге, вони приводять багато, а по-третє, розмір у них промисловий, м’ясний, – пояснює Роман Коломоєць. – Цей вид компактний і дуже практичний. Окрім багатодітності, ці кролі вирізняються пізньою статевою зрілістю, тож гніздо не треба розсаджувати до п’яти місяців. А після п’яти місяців вони вже готові на м'ясо. Проблем із місцем для них немає».
За словами кролівника, німецький строкатий велетень в середньому приводить від дев’яти до чотирнадцяти кроленят. Доросла особина досягає ваги семи кілограмів.
«Кролиця готова до спарювання з 5,5 місяців, – продовжує Роман. – Паруємо їх на 12-й і 15-й день після окролу».
За словами кролівника, в утриманні кролів є три основні фактори: санітарні умови, щеплення та відгодівля. Кожна клітка у Романа Коломойця підписана, на кожній написано історію: як звати, коли парували (якщо це кролиця), які вакцини проколювали, коли і скільки привела потомства, хто батько.
«Вакцинувати треба правильно і правильною вакциною, – говорить чоловік. – Я купую молдавську вакцину. Годую тільки сухим. Цілий рік даю сіно, зернову суміш і воду. Ніякої трави! Вони не знають, що таке буряк та морква. Адже кролі ростуть тільки від сухого – коли вони наїлись сухого і напились води, все решта – неефективно. Буряка можна давати тільки 60 грамів на добу, і то дорослому кролю».
За словами Романа Коломойця, утримувати кролів у будь-якому випадку вигідно – хоч для себе, хоч для продажу. Частину молодого потомства він продає – 4-місячних кроликів по 400 гривень за одного, кроличок – по 450 гривень. Так само торгує і поросятами.
Віталій Назаренко