Четверг, 27 июня 2024   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно
Екскурсійний сезон 2024. Чим цьогоріч здивує «Гетьманська столиця»?

Екскурсійний сезон 2024. Чим цьогоріч здивує «Гетьманська столиця»?


Традиційно 18 квітня, у День пам’яток історії та культури, музеї та заповідники оголошують про початок високого екскурсійного сезону. Кожен заклад ретельно готується до цієї події: розробляються нові екскурсійні маршрути та впроваджуються додаткові послуги, доповнюються експозиції та відкриваються виставки.

Будинок Генерального суду-будинок В.Кочубея

З непохитною вірою у Збройні Сили України колектив Національного заповідника «Гетьманська столиця» продовжує працювати над збереженням та популяризацією української історії та культури і до початку екскурсійного сезону підготував для своїх відвідувачів багато цікавих новинок.

Особливою подією цього сезону буде відкриття Музею археології Батурина. Унікальний об’єкт заповідника в перший день повномасштабного вторгнення росії в Україну зачинив свої двері на довгі два роки й лише завдяки українським захисникам та захисницям, які дають гідну відсіч ворогу, цьогоріч знову відкриється для відвідувачів. У двох залах музею буде представлено оновлену експозицію, яка на прикладі археологічних знахідок розповість історію міста різних періодів та познайомить з результатами останніх досліджень батуринської землі. Фрагмент розірваної гармати Івана Мазепи, обгорілі дитячі іграшки, кахлі та посуд є беззаперечними свідками Батуринської трагедії 1708 року і допоможуть кожному українцю усвідомити справжнє обличчя «братського» народу.

Музейний комплекс «Козацький двір»

У Гетьманському будинку на території Цитаделі Батуринської фортеці знову відкриється тимчасова виставка «Ясновельможні гетьмани. Життя для України». На екскурсантів чекатимуть експозиційні зали, доповнені предметами побуту періоду Гетьманщини. Вони розкриють гастрономічні смаки і музичні вподобання українських гетьманів, допоможуть уявити буденне життя козацької еліти кінця XVII – початку XVIII століття.

Виставку художнього текстилю авторства народного художника України Сергія Нечипоренка «Батурину. Ми були! Ми є! Ми будемо!» буде представлено у найбільшій залі Будинку Генерального суду (будинку В.Кочубея). Панно, рушники, килими, плахти, декоративні тканини, скатертини, настільники, проєкти із фондової колекції заповідника занурять гостей «Гетьманської столиці» у світ декоративно-прикладного мистецтва і дадуть можливість відчути незламний дух української нації. Адже кожна робота митця просякнута відчуттям патріотизму та любові до рідної землі.

Музей археології Батурина

Оновлені та доповнені експозиції чекатимуть туристів у залах Палацу гетьмана Кирила Розумовського. Тут екскурсантам відкриється історична правда про діяльність гетьманських родів Розумовських та Орликів на користь українського та європейського суспільства, яка століттями нівелювалася під впливом російської пропаганди.

Палац гетьмана Кирила Розумовського

Інтерактивний простір музейного комплексу «Козацький двір» захопить оновленими експозиціями клуні та подвір’я. Господиня розповість не лише про життя української козацької родини, а й про різноманітні промисли батуринців. Представлені на виставці млин та жорна розкриють функціонування млинарства Присеймів’я кінця XVII – початку XX століття.

Переконані, що кожен відвідувач Національного заповідника «Гетьманська столиця» знайде у наших музеях нові знання, естетичну насолоду та вдало проведе дозвілля.

Тож не зволікайте і відкривайте українську історію та культуру разом з нами у Батурині! Додаткову інформацію про музеї заповідника, графік роботи та послуги можна дізнатися за телефонами: (067) 5429705 та (066) 4917619.

Наталя Піскун, організаторка екскурсій ІІ категорії Національного заповідника «Гетьманська столиця»

На головному фото: Цитадель Батуринської фортеці


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

© 2024 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/